Předkonektorové standardy ODN přicházejí jako čtyři druhy dokumentů: čínské průmyslové standardy (YD/T), technické dokumenty ETSI, testovací metody Telcordia a IEC a vlastní datový list dodavatele. Používají různá měřítka pro ztrátu vložení, ochranu proti vniknutí a zadržení kabelu. RFQ, která uvádí pouze standardní číslo, umožňuje každému dodavateli odpovědět na jinou otázku. Tato příručka mapuje každou věc, kterou si koupíte (terminál, rozhraní konektoru, sestavu kabelu, štítky a nainstalovaný odkaz) na příslušné dokumenty a důkazy, o které můžete požádat.
Rychlá odpověď
- Tři čínské doporučené standardy nyní pokrývají venkovní předem ukončený hardware.YD/T 6889.1-2026 (rozvodná skříň) a YD/T 6954-2026 (kabelové sestavy) nabyly účinnosti dnem 1. září 2026. YD/T 6889.2-2026 (svorkovnice rozbočovače) nabývá účinnosti dnem 1. listopadu 2026.
- YD/T 7067-2026nabyla účinnosti dnem 1. září 2026. Jehoúřední záznampokrývá kabelážní systém, včetně útlumu spoje, testovacích metod a akceptace instalace.
- Vyberte reference podle rozsahu projektu.Použijte vybavení kupujícího a požadavky na síť k výběru příslušných ustanovení ETSI, YD/T, Telcordia a IEC. Použití vybraných hardwarových klauzulí nezakládá shodu s kompletní digitalizovanou specifikací Quick ODN.
- Definujte pravidlo přijetí:měřená položka, individuální limit, jakákoli další statistika vzorku, stav spojení, vlnová délka, trvání testu a profil kabelu. Samotné průměrné nebo procentuální kritérium nestanoví horní limit pro každou jednotku.
- Požádejte o zprávu o modelu.Standardní číslo na datovém listu je nárok; zpráva na úrovni klauzule pro přesnou konfiguraci je důkazem.
Nejprve definujte rozsah hardwaru a systému
Tato příručka se zaměřuje na terminály, konektorová rozhraní, kabelové sestavy a jejich akceptační záznamy. ODN znamená optickou distribuční síť; RFQ znamená žádost o cenovou nabídku. Předem ukončené a předkonektory zde popisují továrně dokončená připojení; digitalizované rychlé ODN také zahrnuje síťové informace a funkce správy.
- Nákup hardwaru:identifikujte krabici, kabel a rozhraní, které mají být dodány, její instalační prostředí a příslušné testy součástí. Prostředí je to, co vybírá náročnost testu:IEC 61753-1definuje prostředí provozních služeb a testovací sadu, závažnost a kritéria vyhovění/nevyhovění za každým a ETSI TR 103 775 klauzule 5.3.4 uvádí pasivní prvky – FAT, uzávěry, rozbočovače a konektory – na to. Sestava komponent podporuje pouze konfiguraci a požadavky, které pokrývá.
- Digitalizované rychlé ODN: ETSI TS 104 021-1, články 1 a 6.1, se zabývá digitalizovanými sítěmi a zaměřuje svou diskusi o komponentách na sítě QuickConnect s nerovným poměrem. Přijetí vybraných fyzických požadavků pokrývá přesně ty doložky, které uvádíte; tvrzení o úplném systému také vyžaduje důkaz o použitelné identifikaci, informacích o optické cestě a funkcích správy.
- Instalovaný kabelážní systém:definovat kompletní optickou cestu, rozpočet ztrát a metodu akceptace v terénu. Pokud je přijat YD/T 7067-2026, získat jeho úplné znění a zahrnout jeho použitelné požadavky do tohoto plánu; jeho veřejný rozsah pokrývá útlum a testování spojů a numerické limity jsou v tomto plném textu. Širší sekvenci sestavení napříč všemi čtyřmi segmenty ODN vizFTTH ODN Deployment Guide: Standards, Component Selection & Field Practice.
Předkonektorové standardy ODN: kde stojí dokumenty
Tabulka uvádí, na co může odkazovat předpřipojená ODN RFQ od 13. října 2026. Anglické názvy čínských standardů jsou Glory translations; čínské názvy jsou zahrnuty, takže dokumenty vašeho dodavatele lze přesně spárovat.
| Dokument | Co pokrývá | Stav data | Poznámky k povaze a rozsahu |
|---|---|---|---|
| YD/T 6889,1-2026 | Venkovní předkončené rozvodné přípojky, Část 1: kabelová rozvodná skříň | Publikováno 1. června 2026; v platnosti od 1.9.2026 | Doporučený (推荐性) průmyslový standard. Rozsah textu: návrh, výroba a revize předem zakončených kabelových rozvodných skříní v ODN. |
| YD/T 6889,2-2026 | Část 2: Rozbočovací svorkovnice s předřazeným konektorem | Publikováno 15. července 2026; v platnosti od 1. 11. 2026 (od 13. 10. dosud neplatné) | Doporučený průmyslový standard. Stejné znění rozsahu jako Část 1: Návrh, výroba a kontrola. |
| YD/T 6954-2026 | Předem zakončené venkovní kabelové sestavy pro přístupové sítě | Publikováno 1. června 2026; v platnosti od 1.9.2026 | Doporučený průmyslový standard. Zahrnuje klasifikaci a pojmenování, výkon, zkušební metody, kontrolní pravidla, značení, balení, skladování a přepravu. Text rozsahu zahrnujepřijetí, což text rozsahu řady 6889 nemá. |
| YD/T 7067-2026 | Předpřipojený systém kabeláže optické distribuční sítě | Publikováno 1. června 2026; v platnosti od 1. 9. 2026; podací číslo. 106722-2026 | Veřejný rozsah zahrnuje strukturu systému, požadavky na vlákna a kabely, spojovací hardware, útlum linky, testovací metody a správu; platí pro návrh, výrobu, instalaci a přejímku zkoušek. Číselné věty vyžadují úplné znění. |
| ETSI TR 103 775 V1.1.1 | Rychlá výstavba a digitalizace ODN; zahrnuje výkonovou tabulku 5-1 pro předem propojené kabely | Srpen 2021 | Technická zpráva. Formulace je poradní ("měl by"), takže poskytuje testovací základ, který můžete přijmout v RFQ. |
| ETSI TS 104 021-1 V1.1.1 | Rychlá výstavba a digitalizace ODN, Část 1: Všeobecně a návod | února 2025 | Technická specifikace pro digitalizované rychlé ODN, včetně zařízení a funkcí správy. Identifikujte vybrané hardwarové klauzule odděleně od jakéhokoli nároku na shodu s úplným systémem. |
| ITU-T L.208 (08/2019) | Požadavky na pasivní optické uzly: vláknová rozvodná skříň | V platnosti | Testovací program přílohy B: držení kabelu, ohyb, kroucení, náraz, teplotní cykly, opětovné vstupy, solná mlha, agresivní média plus optické vyhodnocení. |
| Telcordia GR-3120-CORE, vydání 2 | Tvrzené optické konektory a adaptéry | 2013; uvedeny jako aktuální v katalogu Intertek Inform revidovaném 13. října 2026 | Vydání a stav ověřeny pouze na úrovni katalogu; plné znění a žádné samostatné pozměňovací návrhy nebyly přezkoumány. Název 2. vydání a příslušné revize a články v harmonogramu projektu; požadovat, aby zpráva identifikovala stejný základ. |
| IEC 60529 | Stupně ochrany poskytované kryty (IP kód) | Vydání 2.2 konsolidovaná verze, 2013 | Klasifikuje skříně pro elektrická zařízení do 72,5 kV. |
| IEC 61753-1 | Optická propojovací zařízení a pasivní součástky - Výkonový standard, Část 1: Všeobecně a pokyny | Druhé vydání, 2018 (korigendum květen 2019; AMD1:2020) | Definuje prostředí provozních služeb a v příloze A soubor normativních testů, náročnost a kritéria vyhovění/nevyhovění pro každé z nich. Ochranná pouzdra používají kategorie A (letecké), G (země) a S (podzemní); komponenty používají C, OP, OP+, I a E, s příponou HD pro pouzdra, která také nesou aktivní elektroniku. Shoda je jednorázová demonstrace optického výkonu za těchto přísností; doživotní spolehlivost je samostatný program v rámci řady IEC 62005. |
Data YD/T a prohlášení o rozsahu výše pocházejí z oficiálních veřejných záznamů; nejsou revizí úplných čínských standardů. Odkazy na ETSI označují vydání použitá v této příručce. Záznam GR-3120 používá katalog distributora pro metadata vydání, nikoli jako důkaz výkonu produktu. IEC 61753-1 byla přečtena na úrovni jejího rozsahu a definic kategorií. Před vydáním RFQ zaznamenejte přesné vydání a změny přijaté projektem.
Co doporučený čínský standard dává exportnímu kupci
Platforma uvádí YD/T 6889.1, YD/T 6889.2 a YD/T 6954 jako doporučené průmyslové standardy. Mezi jejich vypsané navrhovací organizace patří provozovatelé, projekční ústavy, zkušební laboratoře a výrobci. U zámořského projektu zjistěte, zda kupující přijímá specifická ustanovení jako požadavky na nákup nebo je používá pouze jako reference na design; nepředpokládejte, že každý projekt přijímá stejné dokumenty. Nejedná se o globální nařízení a prohlášení dodavatele, že model „vyhovuje“, má váhu pouze tehdy, když zpráva uvádí dokument, vydání, doložku, testovací podmínky a přesnou testovanou konfiguraci.
Porovnejte ztrátu vložení, ochranu a zachování na stejném základě
Stejná vlastnost se objevuje v několika dokumentech s různými hranicemi. Tabulka uvádí zveřejněné požadavky vedle dvou stránek produktu Glory, aby bylo vidět, proč musí RFQ říkat, které měřítko platí. Čísla slávy jsou hodnoty zveřejněné v technickém listu společnosti, uvedené pro srovnání; nejedná se o prohlášení o shodě s dokumenty ETSI nebo YD/T. Čtěte dva sloupce jako různá měření, nikoli konkurenční skóre: údaje o konektoru ETSI jsou statistiky náhodného párování, zatímco údaj o portu adaptéru Glory je hodnota jednoho rozhraní odebraná na dvou pevných vlnových délkách. Testovací program na úrovni skříně za těmito čísly vizFiber Distribution Box FAT: Vibrační a optické testy.
| Vlastnictví | ETSI TR 103 775 (2021) | ETSI TS 104 021-1 (2025) | Sláva zveřejněná data |
|---|---|---|---|
| Ztráta vložení | Jednožilový kabel IL Menší nebo rovno 0,3 dB s průměrem menší nebo rovno 0,1 dB; vícejádrový podavač Menší nebo rovno 0,35 dB. Náhodně zapojené jednojádrové konektory: průměr Menší nebo rovno 0,12 dB a alespoň 97 % spojení Menší nebo rovno 0,25 dB; vícejádrové: alespoň 97 % Méně než nebo rovno 0,5 dB. Tato procentuální kritéria neurčují absolutní horní limit pro každé připojení. | Distribuční kabely: průměrný útlum náhodně spojených jednožilových tvrzených konektorů Menší nebo rovný 0,08 dB. | GL-FTB-10E: Menší nebo rovno 0,2 dB na každém portu adaptéru, 1310 a 1550 nm, uvedené pouze jako rozhraní portu adaptéru. Sticklok: maximální IL 0,4 dB na sestavu profilu kabelu; odbočné svorky Menší nebo rovno 0,45 dB. |
| Návratová ztráta | Větší nebo rovno 60 dB (APC), Větší než nebo rovno 50 dB (UPC) | V revidovaných odstavcích není uveden žádný údaj | GL-FTB-10E: APC větší nebo rovno 60 dB, UPC větší nebo rovno 50 dB |
| Vstup a dopad | Zkoušky těsnosti při −15 stupních a +45 stupních po mechanických zkouškách; Zkouška těsnosti 40 kPa | IPx5 (nadzemní) nebo IPx8 (podzemní) pro krabice, adaptéry a tvrzené konektory; IK08 (nadzemní) nebo IK09 (podzemní) pro krabice | GL-FTB-10E: Kryt IP65 s těsněním adaptéru IP67 pro každý port. Sticklok: IP68 a IK08. |
| Uchycení konektoru ke kabelu | Pokles (jednožilové): 300 N po dobu 2 minut na kabel a testovací teplotu, ΔIL Menší nebo rovno 0,2 dB. Vícejádrový napáječ: 800 N, ΔIL Menší nebo rovno 0,5 dB, RL Větší nebo rovno 60 dB. | Konektory distribučních kabelů Větší nebo rovné 800 N; konektory propojovacích kabelů Větší nebo rovné 300 N | Sticklok, podle profilu kabelu: 600 až 1200 N po dobu 2 minut a 200 až 400 N po dobu 10 minut |
| Teplota a stárnutí | Provozní −40 až +70 stupňů ; cyklování −40 až +65 stupně, 12 cyklů, 4 h prodleva; 1000 h při +75 stupních a 95 % RH, ΔIL Menší nebo rovno 0,2 dB | 1000 h při +75 stupních a 95% RH | GL-FTB-10E: −40 až +85 stupňů pracovní. Sticklok: provozní teplota -18 až +75 stupňů, instalace -18 až +40 stupňů. |
Pro šest párů spojených konektorů předpokládaná průměrná ztráta 0,12 dB na pár dává plánovací odhad 0,72 dB. Ztráta konkrétního odkazu pochází z měření tohoto odkazu. VETSI TR 103 775, tabulka 5-1, hodnota 0,25 dB platí pro alespoň 97 % náhodně spojených jednojádrových spojení; není to absolutní maximum pro každý pár.
Pokud projekt samostatně specifikuje a ověřuje individuální limit 0,25 dB pro každý ze šesti instalovaných párů, jejich kombinovaná povolená ztráta konektoru je 1,50 dB. Tento individuální limit je projektovým požadavkem, nikoli důsledkem kritéria 97 %. Samostatně zahrňte ztráty vláken, rozdělovačů a spojů a technickou rezervu a změřte instalovanou cestu.
Předpřipojená matice standardů ODN k RFQ
Na kusovníku použijte pro každou položku jeden řádek. Vyberte reference, které odpovídají předmětu a rozsahu projektu; seznam není požadavkem pro použití každého dokumentu pro každý model. Každý řádek identifikuje důkazy, které je třeba požadovat, a jejich limity. Pro zpracované srovnání toho, jak dodavatelé uvádějí stejnou distribuční krabici, vizFTTH Fiber Distribution Box Průvodce RFQ.
| Co kupujete | Dokumenty k citaci | Důkaz k vyžádání | Kde se důkazy zastaví |
|---|---|---|---|
| Venkovní FAT nebo rozvodná skříň | YD/T 6889.1 pro rozvodné skříně nebo 6889.2 pro rozbočovací svorkovnice, pokud bude přijato; vybrané požadavky ETSI TS 104 021-1 klauzule 6.2; ITU-T L.208; IEC 61753-1 pro kategorii servisního prostředí; IEC 60529 | protokol o typové zkoušce pro přesný model a konfiguraci (porty, rozbočovač, kabelový vstup); IP kód uvedený pro prvek a testovací stav; způsob utěsnění kabelových vstupů a rozsah průměrů; na port IL | Testy krabic popisují hardware. Nainstalovaný odkaz stále potřebuje měření. |
| Tvrzený konektor a rozhraní adaptéru | GR-3120-CORE Issue 2 (2013), se zaznamenanými přijatými revizemi a klauzulemi; vybrané ETSI TS 104 021-1 články 6.2.4 až 6.2.6; IEC 61753-1 pro kategorii servisního prostředí; příslušné metody IEC 61300 | Kreslení rozhraní; seznam převodníků s naměřenými ztrátami každého spárovaného páru; údaje o tahu podle profilu kabelu a trvání testu | Uzamčený konektor potvrzuje pouze mechanické zapojení. Na stránce Sticklok Glory se uvádí, že těsnění, čistota čelní strany a ztráta stále potřebují kontrolu. |
| Předem zakončená kabelová sestava | YD/T 6954-2026; ETSI TR 103 775 Tabulka 5-1; standard na úrovni kabelu, který určíte pro samotný kabel | Sestava IL a RL při uvedených vlnových délkách; objednaná délka a tolerance; štítky; rozměry stahovací hlavy; obrázky na konci obličeje | Tovární zpráva zahrnuje montáž. Průzkum trasy a limity tažení rozhodují o tom, zda může být instalován; viz Předem ukončené tahy vláken: Čtyři kontroly před objednávkou. |
| Štítky a záznamy | ETSI TS 104 021-1 klauzule 5 a klauzule QuickConnect kabel | Jedinečný kód na zařízení; identický kód na obou koncích konektoru kabelu; důkaz, že štítek přežije environmentální testy produktu | Štítky podporují registr portů. Nenahrazují optické testy. |
| Dokončete předem připojené ODN | YD/T 7067-2026, kde byl přijat; ETSI TS 104 021-1 pro zadaný digitalizovaný rozsah rychlého ODN | Výkres systému; ztrátový rozpočet; plán akceptace odstavců po odstavcích, včetně použitelných digitálních funkcí | Akceptační plán musí implementovat přijaté požadavky a limity projektu. Výkon instalovaného propojení a digitální správy je demonstrován tímto plánem, přičemž jako podpůrné důkazy slouží zprávy o komponentách. |
Vyberte důkazy, které pokrývají požadavek
Vyhodnoťte důkazy proti zakoupené konfiguraci a uplatněné reklamaci. Následující typy dokumentů slouží různým účelům; nejsou univerzálním žebříčkem.
- Odkaz na design:identifikuje dokumenty zvažované během vývoje; výsledek naměřeného vyhovění pochází ze zkušebního protokolu.
- Zpráva o testu dodavatele:může podporovat běžné kontroly zásilek nebo kvalifikační testy. Ověřte vzorek nebo sériové číslo, metodu, podmínky, výsledky, kalibraci zařízení a odkaz na dodanou konfiguraci.
- Zpráva akreditované laboratoře:přidává testování v rámci uznávaného rámce kompetencí. Zkontrolujte, zda jsou příslušné metody v rozsahu akreditace laboratoře a zda zpráva pokrývá objednaný model. Akreditace a nezávislost jsou samostatné kontroly.
- Certifikace produktu s dohledem:může přidat průběžný dohled nad výrobou v rámci definovaného schématu. Například,Certifikační schéma optických vláken TÜV SÜDzahrnuje testování produktu a opakované návštěvy továrny. Ověřte platnost certifikátu, schéma, modelové pokrytí a výjimky; pokrytí dosahuje modelové řady a dodává názvy certifikátů.
U každé položky specifikujte doklady požadované při kvalifikaci, přepravě a převzetí na místě. Kupující může požadovat nezávislé testování nového rozhraní nebo nepřístupné instalace a použít sledovatelné tovární záznamy pro rutinní měření zásilek. Jedná se o výběry veřejných zakázek, které mají zdůvodnit projekt, nikoli požadavky požadované pro většinu projektů. Přiřaďte certifikát k objednávané konfiguraci a zásilce, na kterou se vztahuje. Důkaz těsnění na úrovni portu na venkovní krabici vizPřijetí venkovního vodotěsného těsnění FDB: Kontrolní seznam kabelové průchodky a portu.
Kontrolní seznam přijetí ODN: důkazy pro každou fázi
ETSI TR 103 775 klauzule 5.4 uvádí předem propojenou konstrukční sekvenci: vyberte délky kabelů z konstrukčního výkresu a proveďte nový test, zkontrolujte kabely, nainstalujte distribuční kabely, sviňte je, nainstalujte uzávěry, sestavte kapky, proveďte kontrolu po instalaci a poté spusťte akceptační test podle kritérií přijatelnosti. Níže uvedený kontrolní seznam k těmto krokům připojuje důkazy.
- Příchozí kontrola.Porovnejte štítky kabelů a krabic s balicím seznamem a objednávkou. Potvrďte kód štítku na obou koncích každého kabelu.
- Tovární záznamy.Přiřaďte každé sériové číslo k jeho zprávě: IL, RL, délka, typ konektoru a lesk.
- Vyčistěte a zkontrolujte před každým prvním kamarádem.Pokyny FOAFTTH propojovací kabelypoznamenává, že špinavé konektory způsobují většinu problémů se sítí aIEC 61300-3-35:2022definuje koncovou vizuální kontrolu. Kontrola doplňuje měření útlumu a ztrátovosti.
- Držák, sedlo a čepice.Usaďte všechny tvrzené konektory úplně, nasaďte protiprachové krytky na nepoužívané porty a zaznamenejte si způsob montáže.
- Změřte instalovanou cestu.Dodržujte dohodnutý plán přejímky: koncové body měření, vlnové délky, metoda, referenční nastavení, kalibrace přístroje, limity a rozhodovací pravidlo. Identifikujte, které měření demonstruje úplnou ztrátu cesty a které lokalizuje nebo charakterizuje události; zpráva musí odpovídat určenému účelu přijetí.
- Srovnejte registr přístavů.Porovnejte fyzické porty a štítky se záznamy návrhu a aktualizujte oba.
- Zavřete výjimky.Záznam neúspěšných, netestovaných a přepracovaných položek samostatně. Připojte nápravná opatření a výsledky opakovaného testu nebo povolenou odchylku s jejím rozsahem a dopadem. Nevyřešené položky podržte.
- Předat.Doručte schválenou konfiguraci, tovární zprávy, měření v terénu, fotografie, registr portů a uzavřený protokol odchylek. Zaznamenejte, kdo schvaluje konečné přijetí. Postupný podpisový list pro toto předání je uveden vKontrolní seznam pro přijetí instalace FTP.
Než požádáte dodavatele o cenovou nabídku, nastavte limity
Níže uvedený pracovní postup představuje navrhovaný postup zadávání zakázek. Číselné limity vycházejí z přijatých požadavků a schváleného návrhu, nikoli z nejnižší hodnoty ve srovnávací tabulce.
- Zmrazit aplikaci.Zaznamenejte specifikaci trhu a operátora, topologii, instalační prostředí, typy portů a rozhraní, profil kabelu, systém PON a provozní vlnové délky. Uveďte příslušná standardní vydání a články.
- Přidělte ztrátový rozpočet.Pro každou cestu začněte s povolenou ztrátou pro vybraný optický systém, rezervujte si technickou rezervu a přidělte povolenky pro vlákna, rozbočovače, spoje a páry konektorů. Definujte hranice měření, aby se ztráta sestavy nebo portu započítala jednou. Zkontrolujte každou vlnovou délku a dráhu požadovanou konstrukcí.
- Definujte, jak se rozhoduje o přihrávce.Oddělte jednotlivé limity od průměrů vzorků a procentuálních kritérií. Specifikujte kvalifikaci versus testování zásilky, výběr vzorků, testovací metodu, zpracování nejistoty, opakované testování a manipulaci s nevyhovujícími jednotkami. Nepoužívejte průchozí vzorový prostředek k omluvě neúspěšného individuálního limitu.
- Schválit rozvrh.Technický posuzovatel kupujícího řeší rozpory mezi návrhem, převzatými dokumenty a nabízenými hodnotami před zadáním. Pokud dodavatel nemůže splnit požadavek, vyžádejte si deklarovanou odchylku s jejím dopadem. Zaznamenejte všechny povolené změny ve specifikaci nákupu a znovu vystavte dotčenou doložku tak, aby nabídka i zásilka odkazovaly na stejný text.
RFQ předem ukončeného optického terminálu: klauzule
Tyto doložky jsou napsány tak, aby je kupující vydal dodavatelům; dodavatelé jim odpovídají řádek po řádku. Použijte je po dokončení výše uvedeného limitu. Vyplňte pole v závorkách, připojte výkresy a zkušební plán a označte volitelné statistické požadavky jako použitelné nebo nepoužitelné. Nevyřešená pole budou vypořádána před uvolněním objednávky.
| Doložka | Návrh znění | Důkazní soubor |
|---|---|---|
| Základ standardů | U každého modelu identifikujte přijatý dokument, vydání, změny a doložky. Uveďte vydavatele zprávy, číslo, datum a testovanou konfiguraci. Odchylky a netestované požadavky deklarujte samostatně. Pro GR-3120-CORE identifikujte vydání 2 (2013) a revize zahrnuté do dohodnutého testovacího základu. | Matice shody a index zprávy |
| Ochrana proti vniknutí | Uveďte IP [__] podle IEC 60529 pro terminál při dodání a pojmenujte jmenovitý prvek (pouzdro, těsnění adaptéru nebo spárovaný pár) a jeho stav (krytý, spojený, s kabelem). | Zpráva o testu IP s fotografiemi konfigurace |
| Individuální vložný útlum | Změřte každou dodanou [sestava / port / definované spárované připojení] při [__] nm pomocí metody a referenčního nastavení [__]. IL nesmí překročit [__] dB pro žádnou měřenou položku podle rozhodovacího pravidla [__]. Zaznamenávejte sériová čísla, koncové body měření a výsledky. Uveďte, zda jsou zahrnuty ztráty konektoru, vlákna, rozbočovače a spoje. | Výsledky za sérii a zkušební metoda |
| Dodatečná statistická kvalifikace, bude-li přijata | Pro definovaný test náhodného párování zadejte výběr vzorku [__], velikost vzorku [__], postup párování [__] a metodu [__]. Požadovaný průměr vzorku IL Menší nebo rovno [__] dB a alespoň [__] % měřených spojení Menší nebo rovno [__] dB. Odešlete všechny výsledky a počty nad prahovou hodnotou. Definujte pravidla opětovného testování a dispozice [__]; toto kritérium se nevzdává samostatně stanovených limitů jednotlivých zásilek. | Kompletní testovací datový soubor, záznamy o párování a statistické shrnutí |
| Návratová ztráta | Zpráva RL při [__] nm; minimum [__] dB pro [APC / UPC] lesk. | Pro-sériový zkušební list |
| Uchycení kabelu | Zadržení mezi konektorem a kabelem alespoň [__] N po dobu [__] minut na profilu kabelu [__], s ΔIL nepřesahujícím [__] dB. | Zpráva o mechanické zkoušce podle profilu kabelu |
| Kompatibilita rozhraní | Uveďte všechny rodiny tvrzených rozhraní, které terminál akceptuje, model převodníku pro každý z nich a naměřenou ztrátu každého páru převodníku. | Výkres kompatibility a test vzorku |
| Profil kabelu | Uveďte vnější rozměry, tvar (kulatý, plochý, číslo 8), typ vlákna a pevnostní člen každého kapkového a distribučního kabelu. | Výkres průřezu kabelu |
| Délkový plán | Dodávané délky ze seznamu tras s uvedenou tolerancí. Řekněte, který konec je tažný konec pro sestavy ukončené jedním koncem. | Rozvrh délky |
| Identifikace | Dejte každé krabici a kabelu jedinečný kód. Kód na obou koncích konektoru kabelu se musí shodovat a štítek musí odolat environmentálním testům produktu. | Označte vzorek a důkaz testu |
| Štípač | Uveďte poměr, stejné nebo nestejné rozdělení, IL na výstup na vlnových délkách PON vybraného systému a uniformitu. | Zpráva o testu splitteru |
| Náhradní díly | Včetně [__] náhradních krytek a adaptérů na terminál. | Seznam balení |
| Testovací balíček | Se zásilkou doručte ID šarže, sériová čísla, obrázky koncových částí, naměřené výsledky, metody, limity a podepsané dispozice. Zahrňte kvalifikační zprávy požadované objednávkou. | Dokumentace zásilky |
| Odchylky a uvolnění | Pro každý řádek RFQ, stav podporován, odchylka nebo neprokázaná, s odkazem na zprávu. Deklarujte navrhovanou alternativu a její vliv na kompatibilitu, životní prostředí a rozpočet ztrát. Odeslání nebo přijetí odchylky vyžaduje písemný souhlas [role]; jinak dodejte vyhovující náhradu nebo dokončete dohodnuté nápravné opatření a znovu otestujte. | Deník odchylek a záznam uvolnění |
Vzorový RFQ extrakt: venkovní předkonektorový terminál na anténní trase
Extrakt používá publikované hodnoty z GloryTerminál GL-FTB-10E FATaTerminálová platforma Sticklokjako příklad vstupů. Jedná se o vstupy kandidátů, nikoli o ověřený kompatibilní kusovník nebo úplnou specifikaci přejímky. Kupující je nejprve porovná se schváleným návrhem; dodavatel pak každý řádek pro objednanou konfiguraci potvrdí reportem.
| Pole | Příklad zadání |
|---|---|
| Aplikace | Anténní distribuční uzel FTTH na pasivním ODN; Třída optiky OLT [__]; vlnové délky [__] |
| Terminál | 10 tvrzených portů adaptéru na povrchu pouzdra, přístupných bez otevření krabice; 4F spojovací kazeta; rozdělovač pro 1×2 plus 1×8 |
| Ztráta portu | Méně než nebo rovno 0,2 dB na port adaptéru při 1310 a 1550 nm (GL-FTB-10E publikovaná hodnota); ztráta rozdělovače a spojů se vykazuje samostatně |
| Návratová ztráta | APC Větší nebo rovno 60 dB |
| Ochrana proti vniknutí | Kryt IP65 a těsnění adaptéru IP67, jak je zveřejněno; dodavatel uvádí stav zkoušky a zprávy podle IEC 60529 |
| Padací montáž | 4 × 7 mm plochý kabel, G.657.A1, tvrzený na SC/APC, maximální IL 0,4 dB, 600 N po dobu 2 minut (pro tento profil publikovaná hodnota Sticklok); dodavatel potvrdí kód konektoru specifický pro profil |
| Rozhraní | Rodina zesílených rozhraní [__]; převodník pro [__] potvrzený výkresem a vzorkem před hromadnou zásilkou |
| Štítky | Jedinečný kód na krabici a na kabel, identický na obou koncích konektoru |
| Důkaz | sledovatelné tovární výsledky pro dodané položky; zprávy o kvalifikaci zahrnující přesnou konfiguraci a požadované doložky. Uveďte nezávislé testování nebo certifikaci tam, kde to kvalifikační plán kupujícího vyžaduje. |
| Testovací balíček | Listy IL a RL pro jednotlivé série, obrázky koncových stran a ID šarže s každou zásilkou |
Zkontrolujte odpovědi dodavatele: přijměte, vyjasněte nebo odmítněte
Použijte registr odpovědí s jedním řádkem na požadavek: položka a konfigurace; dokument a doložka; požadovaný limit a metoda; nabízená hodnota; odkaz na zprávu; odchylka; recenzent; dispozice; datum uzavření. Následující pravidla jsou navrhované kontroly kupujících, nikoli certifikační schéma. Zpracovaný registr pro srovnatelný předkonektorový produkt je vKontrolní seznam RFQ pro MST Box: Porty, konektor, připojovací kabel a montáž.
| Odpověď dodavatele | Rozhodnutí | Co uzavírá položku |
|---|---|---|
| Konfigurace, testovací podmínky a výsledky odpovídají specifikovaným požadavkům. | Přijměte tento požadavek v příslušné fázi přezkumu. | Zaznamenejte si referenci zprávy a recenzenta. Přijetí kvalifikace nenahrazuje odeslání nebo přijetí nainstalovaného odkazu. |
| Hodnota se zdá být vhodná, ale chybí zpráva, vydání, identita vzorku nebo podmínka testu. | Podržte pro upřesnění; shoda zatím není prokázána. | Před propuštěním získejte chybějící důkazy nebo dohodnutý výsledek testu. Samotná chybějící zpráva není důkazem fyzického selhání. |
| Nabízený model nebo výsledek se liší od specifikace. | Posuďte deklarovanou odchylku. | Technická autorita kontroluje rozhraní, prostředí a celkový rozpočet ztráty. Schvalujte pouze povolenou, zdokumentovanou změnu; jinak požadovat opravu nebo odmítnout dotčenou nabídku. |
| Nezřetelný požadavek selže, schválený rozpočet je překročen nebo odchylka zůstává nevyřešena. | Odmítněte dotčenou položku nebo zadržte vydání. | Vyžadujte odpovídající výměnu nebo schválenou nápravnou akci a opětovné testování. Zaznamenejte konečnou likvidaci a oprávnění k odeslání nebo přijetí. |
Ilustrativní recenze:pokud RFQ vyžaduje individuální limit IL 0,30 dB na definovanou sestavu, průměr dodavatele 0,10 dB tento limit neprokazuje. Výsledek 0,42 dB pro jednu sestavu stejnou metodou nesplňuje tento individuální požadavek, i když průměr vzorku vyhovuje. Toto jsou hypotetické revizní hodnoty, nikoli výsledek testu nebo univerzální limit ODN.
Vyhlášení standardů pro projekty směřující do Číny a exportní projekty
Vyberte dokumenty podle zakoupené položky, podmínek instalace a požadavků kupujícího. Cíl nastavuje část kontextu; tyto tři vstupy společně definují technickou specifikaci.
- Vázaná na Čínu."Pro každý model podejte zprávu s příslušnými dokumenty ve schváleném seznamu: YD/T 6889.1-2026 pro rozvodné skříně, YD/T 6889.2-2026 pro rozbočovací svorkovnice a YD/T 6954-2026 pro kabelové sestavy, pokud byly přijaty. Identifikujte jakékoli předimplementační použití 2888 YD-6, kde je 2892.6. akceptace kabelového systému, identifikujte přijatá ustanovení YD/T 7067-2026 Připojte důkazy a deklarujte odchylky podle ustanovení."
- Vývozní."Splňujte plánované hardwarové požadavky kupujícího, včetně výslovně přijatých doložek ETSI TS 104 021-1 pro [pojmenované součásti a podmínky instalace]. Uveďte důkazy pro každý požadavek. Nároky se týkají pouze těchto doložek, pokud není samostatně vyžadována a prokázána úplná shoda systému. Identifikujte všechna ustanovení YD/T použitá jako požadavky na nákup nebo jako reference návrhu."
Thekonzultační návrh digitalizovaného a předkonektorového inženýrství ODNje podkladový materiál. Tato příručka nepřebírá její délku trasy, topologii nebo údaje o ztrátách při plánování jako limity přijatelnosti. Jeho konečný stav zveřejnění zde zůstává neurčitý; používat schválený návrh projektu a přijaté zveřejněné požadavky na zadávání zakázek.
Často kladené otázky
Otázka: Jsou YD/T 6889.1-2026 a YD/T 6954-2026 povinné mimo Čínu?
Odpověď: Ne. Platforma standardů uvádí obojí jako doporučené průmyslové standardy a ani jedna není globální regulace. Exportní odběratelé je mohou použít jako reference na design dodavatele a požádat o zprávy specifické pro model pro jakékoli tvrzení o shodě.
Otázka: Kdy vstoupí v platnost předběžně ukončené standardy z roku 2026?
A: YD/T 6889.1-2026, YD/T 6954-2026 a YD/T 7067-2026 vstoupily v platnost 1. září 2026. YD/T 6889.2-2026 nabývá účinnosti dne 1. listopadu 2026 a ještě není platné datum revize tohoto průvodce, 26. října 2026
Otázka: Jaký je rozdíl mezi YD/T 6889.1 a YD/T 6889.2?
Odpověď: Část 1 se týká předem zakončených venkovních kabelových rozvodných krabic (光缆分纤箱). Část 2 se vztahuje na předem zakončené rozbočovací svorkovnice (分光终端盒). Oba uvádějí rozsah návrhu, výroby a kontroly v ODN.
Otázka: Jakou ztrátu vložení poskytuje ETSI TR 103 775 pro předem propojené kabely?
Odpověď: Pro jednožilové kabely dává IL menší nebo rovný 0,3 dB s průměrem menší nebo rovný 0,1 dB a pro vícežilové napájecí kabely IL menší nebo rovný 0,35 dB. Pro náhodně zapojené jednojádrové konektory dává průměr menší nebo rovný 0,12 dB a vyžaduje, aby alespoň 97 % spojení bylo menší nebo rovno 0,25 dB. Procentuální kritérium není absolutní horní limit pro každé připojení. Explicitně přijměte příslušná testovací a statistická kritéria a specifikujte jednotlivé limity zásilek samostatně.
Otázka: Je IP68 v datovém listu dostatečné?
Odpověď: Záleží na tom, který prvek nese hodnocení a v jakém stavu. Pro komponenty v rámci svého rozsahu specifikuje ETSI TS 104 021-1 IPx5 pro režijní použití a IPx8 pro podzemní použití. Plná shoda systému vyžaduje důkazy proti každému přijatému požadavku a jedno vstupní hodnocení odpovídá své vlastní klauzuli. Požádejte dodavatele, aby jmenoval jmenovaný prvek, stav testu (uzavřený, spojený, s kabelem) a zprávu, která jej ukazuje.
Otázka: Může terminál jednoho výrobce přijmout propojovací kabel jiného výrobce?
Odpověď: Pouze když je rodina rozhraní a převodník potvrzeny pro přesné modely. Stránka Sticklok Glory uvádí možnosti převodníku pro rodiny rozhraní Sticklok, OptiTAP, Huawei a ZTE a uvádí, že přesná kompatibilita je specifická pro model a měla by být potvrzena pomocí výkresů a vzorků před hromadným nasazením.
Další krok: odešlete vstupy projektu
Odešlete svůj projektový trh, terminálové rozhraní, počet portů, profil kabelu a požadavky na přijetí. Glory vrací kandidátské modely a seznam dokumentů, který k nim patří.
Terminál GL-FTB-10E FAT
10 vodotěsných portů adaptéru, 4F spojovací kazeta, rozdělovač, kryt IP65.
Terminálová platforma Sticklok
Verze odbočky, rozbočovače a TAP se sestavami konektorů specifických pro kabelový profil.
FTTH ODN řešení
Hardware podavače, distribuce, přístupu a předplatitele plánované jako jeden kusovník s důkazy o testování.
Zdroje
- Záznam YD/T 6889.1-2026, National Public Service Platform for Standards Information
- Záznam YD/T 6889.2-2026, National Public Service Platform for Standards Information
- Záznam YD/T 6954-2026, National Public Service Platform for Standards Information
- Úřední záznam YD/T 7067-2026: data, rozsah a číslo podání. 106722-2026
- ETSI TR 103 775 V1.1.1 (2021-08), ODN Rychlá konstrukce a digitalizace
- ETSI TS 104 021-1 V1.1.1 (2025-02), rychlá konstrukce a digitalizace ODN; Část 1: Všeobecně a pokyny
- ITU-T L.208 (08/2019), Požadavky na pasivní optické uzly: Fiber distribuční box
- IEC 60529:1989+AMD1:1999+AMD2:2013 CSV, Stupně ochrany poskytované kryty (IP kód)
- IEC 61300-3-35:2022, vizuální kontrola čelní strany
- IEC 61753-1:2018 (druhé vydání; oprava 2019; AMD1:2020), Optická propojovací zařízení a pasivní komponenty – Výkonová norma – Část 1: Všeobecně a pokyny
- Katalog Intertek Inform: GR-3120-CORE Issue 2 (2013), uveden jako aktuální; pouze metadata vydání
- TÜV SÜD, certifikační značka pro optické komunikační systémy
- Fiber Optic Association, spouštěcí kabely pro instalaci FTTH v prostorách zákazníka
- Konzultační návrh Čínské asociace komunikačních podniků, digitalizované a preconnectorized ODN inženýrství
- Stránky produktů Glory:GL-FTB-10E, Terminálová platforma Sticklok