Osvětlovací vlákno vs komunikační vlákno: Klíčové rozdíly

Oct 10, 2026

Zanechat vzkaz

Světelné vlákno přenáší světlo, které vidí oko; komunikační vlákno přenáší světlo pro přijímač ke čtení. Oba jsou optická vlákna, ale specifikují se jinak. Tato příručka je napsána z pohledu dodavatele komunikačních vláken: telekomunikační kabel je předmětem a světelné vlákno se objevuje pouze pro označení kontrastu.

Klíčové věci

- Materiál – sklo nebo plast – nerozhoduje o tom, zda je vlákno světelným produktem nebo komunikačním produktem. Specifikace . - Jednorežim (OS2, 9/125 µm) je výchozí pro FTTH, PON a práci na dlouhé vzdálenosti; multimode (OM3–OM5) je pro krátké běhy v budovách a datových centrech. - V jednovidovém vláknu je geometrické jádro asi 9 µm, ale pole módu přenášejícího světlo je větší (asi 10 µm při 1310 nm). Průměr jádra a průměr pole režimu nejsou stejná čísla. - Hodnoty útlumu lze porovnávat pouze na stejné vlnové délce a ve stejné jednotce. Telekomunikační data jsou uváděna v dB/km při 1310 nm a 1550 nm. - Na straně komunikace rozhraní konektoru – typ a lesk – rozhoduje o instalované ztrátě stejně jako kvalita vlákna.

Osvětlení vs komunikační vlákno ve zkratce

Oba produkty mohou na polici vypadat stejně a při obsluze se chovat úplně jinak. Níže uvedená tabulka je porovnává podle faktorů, které jsou skutečně zapsány do specifikace nákupu.

Faktor výběru Osvětlovací optické vlákno Komunikační optické vlákno Co to znamená pro kupujícího v oblasti telekomunikací
Účel, pro který je určen Viditelný výstup: jas, barva a rovnoměrná boční nebo koncová záře Kódované světlo, které přijímač převádí na data Kabel, který svítí, není důkazem funkčního spojení; posuzovat telekomunikační kabel podle jeho optických a mechanických dat
Typický materiál Skleněné nebo PMMA plastové svazky, často vícevláknové Křemičité sklo, single-mode nebo multimode Název materiálu neuvádí produkt do žádného sloupce; specifikace ano
Provozní vlnová délka Viditelný pás, nastavený světelným zdrojem (obvykle červený, zelený, modrý nebo bílý) 1310 / 1550 nm (single-mode); 850 / 1300 nm (multimode) Požádejte o útlum na vlnové délce, na které poběží spoj, ne na viditelné
Přijímací základ Jednotnost výstupu, barva a přizpůsobení zdroji Útlum na kilometr, vložný útlum a útlum na konektor Jedná se o různá měření; datový list osvětlení nekvalifikuje datové spojení
Typická délka běhu Krátké, nastavené rozpočtem na výkon osvětlení Stanoveno rozpočtem optického spoje a příslušným standardem Reklamace na dálku nemá smysl, pokud za ní není třída vlákna a ztráta
Uvedený údaj o ztrátě Často dB na metr dB na kilometr Před porovnáním dvou čísel převeďte jednotky
Kritické rozhraní Konec svazku a clona iluminátoru Konektor: SC nebo LC, APC nebo UPC, simplexní nebo duplexní O velké části instalované ztráty se rozhoduje na konektoru, proto si rozhraní objednejte výslovně
Hlavní řidič nákladů Iluminátor, sestavení svazku a ukončení práce Třída vlákna, leštění konektorů a záznamy o zkouškách nebo certifikaci Cena za metr je nejmenší část srovnání

Co to komunikační vlákno vlastně je

Komunikační vlákno je vlnovod postavený pro přenos modulovaného světla mezi vysílačem a přijímačem, přičemž ztráta a šířka pásma jsou udržovány v rámci stanoveného rozpočtu. Dvě rodiny pokrývají téměř veškerou telekomunikační práci a jsou odděleny tím, v kolika režimech může světlo cestovat.

Jeden režim (SM)vlákno má malé jádro, takže se světlo šíří v jediném režimu a lze jej spojovat nebo spojovat s nízkou ztrátou. Standardní telekomunikační třída je G.652.D; třída necitlivá na ohyb je G.657.A1, definovaná pomocíITU-T G.657pro vlákna a kabely, které snášejí těsnější ohyby. SM vlákno je provozováno při 1310 nm a 1550 nm - dvě okna vyvažují minimální rozptyl proti minimálnímu útlumu. Jeho geometrie je popsána jako 9/125 µm: 9 µm jádro ve 125 µm plášti.

Multimode (MM)vlákno má širší jádro (50 µm pro OM3–OM5) a provozuje se při 850 nm a 1300 nm, kde lze na krátké vzdálenosti použít levné transceivery. Multimode stupně nesou pojmenování OM (OM3, OM4, OM5, podle šířky pásma); odpovídající jednorežimové označení pro telekomunikační okna je OS2. Plášť je 125 µm v obou rodinách, což je důvod, proč oba vypadají navenek stejně a je třeba je odlišit od datasheetu.

Jeden bod stojí za to říci jasně, protože způsobuje skutečné chyby: v jednovidovém vláknu není světlo omezeno na geometrické jádro. Část pole putuje v opláštění, takžeprůměr pole režimu (MFD)- zhruba 10 µm při 1310 nm pro standardní SM vlákno - je větší než jádro 9 µm a mění se s vlnovou délkou. MFD, nikoli jmenovitý průměr jádra, je to, co musí spoj nebo konektor odpovídat.

Rozhodovací faktor Jeden režim (OS2) Multimode (OM3–OM5) Nákupní / inženýrské implikace
Jádro / geometrie 9 µm jádro, 125 µm plášť 50 µm jádro, 125 µm plášť Oba sdílejí 125 µm plášť, takže nesuďte rodinu podle viditelného kabelu
Okna s vlnovou délkou 1310 nm a 1550 nm 850 nm a 1300 nm Zdroje, rozbočovače a testovací sady musí odpovídat oknu; zdroj 1310 nm je pro multimódový port špatný
Typický útlum 0,36 dB/km při 1310 nm a 0,22 dB/km při 1550 nm (údaje pro patch kabel OS2 publikované Glory Optical) Zveřejněno podle stupně a okna - potvrďte přesnou hodnotu stupně OM Rozpočítejte spojení s postavou na vlnové délce, kterou budete používat
Dosah a optika Dostupnost, metro a dlouhé vzdálenosti Krátké běhy v budově a datových centrech Vyberte si rodinu z dosahu a nákladů na optiku, ne z ceny kabelu
Pojmenování OS2 pro tuto třídu OM3, OM4, OM5 podle šířky pásma Seřaďte podle názvu třídy v datovém listu, nikoli pouze podle „multimode“.
Typické použití Přístup FTTH / PON, přenos 5G, spojení s operátorem Rack-to-rack a krátké propojení datových center Spuštění dvou rodin do jednoho portu je chyba návrhu, nikoli chyba kabelu

Kde se komunikační vlákno používá a co zvyšuje náklady

Komunikační vlákno je umístěno na třech širokých místech. VFTTH a PON přístuppřívodní kabel je rozdělen přes optickou distribuční síť a dosáhne každého účastníka prostřednictvím propojovacího kabelu; pasivní rozdělení se děje v aPLC splittera poslední noha je obvykle plochávnitřní padací kabels bundou LSZH. Vdatová centraKrátká propojení mezi servery a přepínačem používají vícerežim, zatímco mezi budovami a delší úseky používají jeden režim. V5G přenos, jednovidové vlákno přenáší fronthaul a backhaul mezi rádii, jednotkami v základním pásmu a jádrem.

Cena za metr je nejmenší část obrázku - bod, který se čistě přenáší na stranu telekomunikací. Účet je stanoven podle třídy vlákna, lesku konektoru a zkušebních a certifikačních záznamů, které doprovázejí montáž, nikoli podle ceny skla v kabelu. Kde jsou koncovky vyrobeny, jak jsou měřeny a jaká dokumentace následuje po dodávce, to vše mění dodávanou cenu mnohem více než pár centů kabelu.

Aplikace Typické vlákno a rozhraní Primární nákladový řidič Co opravit ve specifikaci
Pokles přístupu FTTH / PON Jednorežimové G.657.A1 / G.652.D, SC/APC nebo SC/UPC Typ konektoru, lesk a materiál pláště Třída vlákna, lesk konektoru, plášť kabelu a teplotní rozsah
Dělicí bod PON (ODN) Jednorežimový, splitter modul s SC/APC nebo SC/UPC Rozdělovací poměr, jednotnost a rozpočet ztráty konektoru Dělicí poměr, vložný útlum uvedený včetně nebo bez konektorů, rozsah vlnových délek
Odkaz na datové centrum, krátký Multimode OM3–OM5, LC duplex Šířka pásma modulu a lesk konektoru Třída OM, typ konektoru, duplexní uspořádání a polarita
Spojení datového centra / metra, dlouhé Jednorežimový OS2, LC nebo SC Třída vláken a leštění konektorů Stupeň, okno vlnové délky, inzertní a zpětný útlum
5G fronthaul Jednorežimové, často venkovní nebo pancéřované Odolná bunda a ekologické hodnocení Konstrukce kabelu, teplotní rozsah, ochrana konektoru
5G backhaul / metro Jednorežimový OS2 / G.657.A1, vyšší počet vláken Počet vláken a konstrukce kabelů Počítání, třídění a plán spojů / ukončení

Lze komunikační vlákno použít pro osvětlení?

V zásadě ano – a v praxi až po třech kontrolách. Komunikační vlákno může vést viditelné světlo a na jeho vzdáleném konci se může objevit záře, ale zda je tato záře *užitečné* osvětlení, je samostatná otázka s vlastními kritérii přijatelnosti.

- Optická kompatibilita.Světelný zdroj se musí připojit k vláknu. Telecom single-mode jádro asi 9 µm zachycuje pouze malý zlomek výstupu z velkého lehkého motoru, takže ztráta vazby je vysoká; fyzika tohoto nesouladu je popsána v Newport'stechnická poznámka k volnému spoji vláken. Jas, barva a jednotnost musí být rovněž splněny na dodané sestavě. -Kompatibilita aplikací.Požadavek je třeba zodpovědět samostatně: viditelný výstup je otázkou osvětlení, dekódovaná data jsou otázkou komunikace. Vlákno, které vyhovuje druhému, proto není kvalifikováno pro první. -Mechanická kompatibilita.Konektory, poloměr ohybu, plášť a prostředí se mezi těmito dvěma třídami produktů liší. Osvětlovací svazky a telekomunikační propojovací kabely jsou vyrobeny pro různé mechanické přijetí.

Praktickou pastí je, že viditelný bod na vzdáleném konci vypadá jako důkaz. ThePrůvodce osvětlením FOApovažuje konstrukci koncového a bočního záře za samostatnou disciplínu designu osvětlení, což je místo, kde komunikační vlákno stojí mimo normu. Glory Optical nedodává světelné vlákno; naše řady jsou komunikačními vlákny a pasivními optickými součástmi a tato sekce je zahrnuta pouze pro zachování poctivosti kontrastu.

Materiál nerozhoduje o aplikaci

Plastové optické vlákno (POF) je vlákno s polymerovým jádrem a pláštěm, nejčastěji PMMA. Často se předpokládá, že jde pouze o osvětlení, ale stejné akrylové vlákno slouží také pro krátké datové spoje:IEC 60793-2-40:2021zahrnuje vícevidová vlákna kategorie A4 s plastovým jádrem a pláštěm, včetně použití pro přenos informací. Rodina plastů, jinými slovy, zahrnuje obě role. Praktický rozdíl je v tom, co po něm požaduje specifikace – údaj o výkonu osvětlení nebo šířce pásma a ztrátě datového spoje.

Sklo funguje také v obou směrech: skleněné svazky se běžně používají k osvětlení věcí. Název materiálu tedy popisuje vlákno a ne jeho použití, což je důvod, proč je otázka "je to osvětlovací vlákno nebo komunikační vlákno?" je zodpovězeno spíše z datového listu než z materiálu. Pro síťovou stranu výběru plastových vláken – krátké spoje, možnosti konektorů a příslušné vzdálenosti – publikované technické poznámky Glory Optical k plastovému optickému vláknu pokrývají logiku výběru podrobněji.

Jádro, plášť, MFD a průměr kabelu se liší

Několik čísel je volně citováno jako "průměr vlákna". Měří různé věci a kontrolují různá rizika a u komunikačního spojení rozhoduje o tom, zda spoj nebo konektor fungují tak, jak jsou ohodnoceny.

Dimenze Typická hodnota (jednomódové telekomunikační vlákno) Co ovládá Proč je důležité pro komunikační spojení
Průměr jádra ~9 µm Kde je naváděné světlo nominálně omezeno Často uváděné, ale pro jednovidové vlákno to není číslo, které určuje ztrátu spoje nebo konektoru
Průměr pole režimu (MFD) ~10 µm při 1310 nm (závisí na vlnové délce) Vlastní světlonosné pole, jehož část putuje v opláštění MFD, nikoli průměr jádra, se musí shodovat ve spoji nebo konektoru a posouvá se s vlnovou délkou
Průměr obkladu 125 µm Omezuje režim a nastavuje mechanickou referenci Objímky a sekačky jsou vyrobeny pro 125 um; SM a MM to sdílejí
Povlak / pufr Typická 250 µm v těsné struktuře Chrání vlákno před manipulací a vlhkostí Odizolovací a spojovací nástroje jsou dimenzovány na to
Vnější průměr kabelu 2,0 mm (vnitřní patch kabel), větší pro venkovní a pancéřovaný kabel Mechanická ochrana a konektor tělo kabelu akceptuje Tělo kabelu vybírejte tam, kde se instaluje - rozhoduje konektor a manipulace

U jednovidového vlákna nejsou geometrický průměr jádra a průměr modového pole zaměnitelné; citujte oba a uveďte vlnovou délku pro MFD.

Spojte konektor s portem, ne pouze s kabelem

Pro komunikační vlákno je kritickým rozhraním konektor, a to je místo, kde dochází k většině chyb při objednávání.SCje větší push-pull konektor běžný při práci s přístupem a ODN;LCje menší konektor používaný tam, kde záleží na hustotě panelu. Na laku záleží stejně jako na těle:APCpoužívá úhlovou koncovou plochu (zelená) a poskytuje vyšší ztráty zpětného choduUPCpoužívá plochý povrch (modrý) - oba nesmí být spojeny k sobě. Asimplexníolovo nese jedno vlákno;duplexnínese dva v pevné polaritě. 2,0 mm vnitřní bunda není stavěná na pád na zahradu; venkovní nebo pancéřovaný kabel.

Častá chyba v objednávce Proč to způsobuje problém Co potvrdit před objednávkou
Považovat APC a UPC za vzájemně zaměnitelné Zkosené a ploché koncové čela se neslučují správně, takže ztráta a ztráta návratu nebudou platit Uveďte lesk portu, nejen rodinu konektorů
Zadání "SC" bez simplexu nebo duplexu Port může být duplexní a simplexní kabel jej nezaplní Potvrďte simplex nebo duplex a polaritu pro duplex
Použití vnitřního 2,0 mm patch kabelu pro pád Halová bunda není stavěná pro venkovní manipulaci Teplotní rozsah a materiál pláště (venkovní pokles LSZH proti stoupačce z PVC)
Porovnání vložného útlumu mezi dodavateli bez vlnové délky Inzerční útlum je závislý na vlnové délce a měří se při stanovené vlnové délce Testovací vlnová délka a zda je zahrnuta ztráta konektoru
Ignorování návratové ztráty Odrazy zhoršují některé spoje, i když vložný útlum vypadá přijatelně Požadovaná návratová ztráta a lesk, který ji splňuje
Míchání single-mode a multimode na jednom portu Obě rodiny spolu nespolupracují Rodina vláken a okno transceiveru

Porovnejte útlum a vlnovou délku před porovnáním vzdálenosti

Uvedená vzdálenost má smysl pouze se svými podmínkami. Rozpočet spoje sčítá útlum vlákna v průběhu délky provozu, ztrátu každého konektoru a spoje, jakoukoli ztrátu rozbočovače a rezervu na opravu a stárnutí. Rozpočet dostupné energie musí tuto částku překročit. Dvě pravidla udržují aritmetiku poctivou: porovnejte útlum ve stejné jednotce (dB na metr proti dB na kilometr) a odečtěte hodnotu na vlnové délce, kterou link skutečně použije.

Metrický Hodnota / rozsah Podmínky Zdroj
Jednorežimový útlum 0,36 dB/km při 1310 nm; 0,22 dB/km při 1550 nm OS2 9/125 µm, jak je zveřejněno pro propojovací kabel Glory Optical Propojovací kabel SC APC to SC APC simplex OS2
Ztráta vložení propojovacího kabelu Menší nebo rovno 0,3 dB SC/APC konektory, na uvedené testovací vlnové délce stejná produktová stránka
Ztráta návratu propojovacího kabelu Větší nebo rovna 60 dB SC/APC úhlová leštěnka stejná produktová stránka
Ztráta vložení 1×8 PLC splitteru 10,3 dB typických / 10,8 dB max bez ztráty konektoru; Typická 10,8 dB / 11,3 dB max včetně ztráty konektoru 1260–1650 nm, modul ABS 1×8 PLC splitter
Jednotnost splitteru a PDL Rovnoměrnost Menší nebo rovna 1 dB; PDL Menší nebo rovno 0,3 dB 1260–1650 nm stejná produktová stránka
Ztráta návratu splitteru UPC Větší nebo rovno 50 dB; APC Větší nebo rovno 55 dB Leštění konektoru, jak je uvedeno stejná produktová stránka
Ztráta vnitřního kabelu vložný útlum menší nebo rovný 0,3 dB; návratová ztráta PC Větší nebo rovna 40 dB, UPC Větší nebo rovna 50 dB, APC Větší nebo rovna 60 dB Bunda LSZH, −20 stupňů až +60 stupňů Glory Optický vnitřní drop kabel stránka
Provozní teplota −20 stupňů až +70 stupňů (propojovací kabel); −40 stupňů až +85 stupňů (PLC splitter) Podle datového listu objednaného modelu produktové stránky výše

Toto jsou zveřejněná čísla z výše uvedených stránek výrobce; objednávka se řídí datovým listem schváleným pro objednaný model.

Standardy a certifikace pro komunikační vlákno

Standardy popisují, co musí třída komponent dělat; nejsou prohlášením, že byl certifikován konkrétní model. Po stránce komunikace stojí za to znát čtyři reference.

- ITU-T G.657pokrývá jednovidová vlákna a kabel necitlivá na ohyb. G.657.A1 je třída necitlivá na ohyb používaná při práci s přístupem a přetažením a je kompatibilní s třídou G.652.D. -IEC 60793-2-40definuje kategorii A4 multimode vlákna s plastovým jádrem a pláštěm, základ plastových vláken používaných jak pro osvětlení, tak pro krátká datová spojení. -Telcordia GR-1209 a GR-1221jsou požadavky na spolehlivost komponent pro pasivní optické komponenty. Publikovaná stránka rozdělovače PLC 1×8 od Glory Optical uvádí, že modul je vyroben tak, aby vyhovoval GR-1221-CORE a GR-1209-CORE. -ISO 9001certifikuje systém managementu kvality, nikoli produkt. PodleOčekávané výsledky ISO/IAF pro akreditovanou certifikaci, certifikát říká, že organizace provozuje definovaný proces – sama o sobě necertifikuje žádný jednotlivý kabel nebo propojovací kabel.

Čtěte je jako odkazy na komponenty a standardy. Pokud projekt vyžaduje specifickou normu pro konkrétní číslo dílu, pojmenujte jej ve specifikaci a nechejte schválený technický list pro daný model nést požadavek.

Jak ověřit dodaný kabel nebo propojovací kabel

Ověření je postup, nikoli dojem. Doručení od papírování po přijetí se provádí v pěti krocích.

1. Žádost.Při objednání si vyžádejte datový list s přesnou SKU a zprávu o testu šarže a uveďte vlnovou délku, lesk konektoru a zda je ztráta konektoru zahrnuta do uvedené ztráty vložení. 2.Ověřte.Při převzetí přiřaďte dodaný díl k objednanému SKU: druh vlákna, typ konektoru a lesk, plášť, teplotní rozsah a délka. Zkontrolujte koncové plochy podleIEC 61300-3-35procvičte si před přijetím jakéhokoli měření. 3.Křížová kontrola.Porovnejte naměřený útlum s publikovaným údajem na stejné vlnové délce a naměřenou vložnou a návratovou ztrátu s limity v datovém listu. 4.Test.Změřte vložný útlum a vratný útlum při uvedené vlnové délce na sestaveném spoji a použijte vizuální lokalizaci závady k potvrzení kontinuity a nalezení přerušení podleVizuální odkaz na místo poruchy FOA. 5. Přijmout nebo odmítnout.Přijměte pouze tam, kde naměřené hodnoty spadají do limitů datového listu a záznam testu vede zpět k objednanému SKU; tam, kde tomu tak není, odmítněte a zaznamenejte nesrovnalost před vstupem kabelu do sítě.

Rozhodovací pravidlo: Data nebo světlo

- Pokud jsou požadavkem dekódovaná data →zvolte komunikační vlákno: single-mode (OS2) pro přístup, metro a dlouhé trasy, multimode (OM3–OM5) pro krátké provozy v budově. Specifikujte jakost, vlnovou délku, typ konektoru, lesk a limity ztráty vložení/zpětného vedení. -Pokud je požadavkem viditelné osvětlení →je to osvětlovací systém: vyberte si osvětlovací vlákno s odpovídajícím iluminátorem a považujte spojení a rozpočet jasu za problém návrhu. Glory Optical nedodává světelné vlákno. -Pokud komunikační vlákno již existuje a cílem je osvětlení →považujte to za technickou adaptaci, nikoli náhradu: před slibem jakéhokoli výstupu proveďte tři kontroly kompatibility. -Pokud se očekává, že jeden kabel bude sloužit jak datovému portu, tak zdroji světla →jsou to dvě různé sestavy; nespouštějte zařízení a odkaz na stejné vedení.

Často kladené otázky

Lze komunikační vlákno použít pro hvězdicový strop?Může projít viditelným světlem, ale hvězdný strop je specifikován podle jasu, barvy a počtu bodů a většina telekomunikačních vláken je pro ně špatná. Praktickou odpovědí je použití světelného vlákna navrženého pro tento efekt spíše než přizpůsobení telekomunikačního kabelu.

Je skleněné vlákno nevhodné pro osvětlení?Ne. Sklo běžně svazuje lehké věci a sklo svým materiálem nebrání v osvětlení. O vhodnosti rozhoduje celá sestava – spojka zdroje, vláknová konstrukce a kritéria přijatelnosti návrhu osvětlení.

Může adaptér přizpůsobit jakékoli telekomunikační vlákno iluminátoru?Zřídka. Adaptér mění mechanický spoj, nikoli optickou shodu: 9 µm jednovidové jádro zachycuje pouze malý podíl světla z velké clony, takže ztráta vazby zůstává vysoká. Před spolehnutím se na adaptér si ověřte ztrátu spojení a dodaný výstup.

Jak daleko může světelné vlákno přenést užitečné světlo?Závisí to na zdroji, útlumu vlákna v dB/m a minimálním výkonu, který design potřebuje - běh s bočním žhavením ztrácí světlo nepřetržitě po své délce, zatímco běh s koncovým dodávkou potřebuje výkon pouze na špičce. Vzdálenost se vypočítává z vlastních údajů vlákna, neuvádí se jako pevná hodnota.

Přenáší světelné vlákno také řídicí signál?Ne přes vlákno. V osvětlovacím systému přenáší osvětlovací vlákno světlo a ovládání (například DMX) probíhá po samostatném vedení nebo bezdrátově. Zacházejte se světelnou dráhou a kontrolní dráhou jako se dvěma samostatnými systémy.

Glory Optical simplex OS2 single-mode patch cable with a yellow jacket, photographed coiled on a white background with a green SC/APC connector and white dust cap at each end and the G.657.A1 9/125 fibre legend printed along the cable

Ukončené jednovidové vlákno

Propojovací kabel SC APC to SC APC simplex OS2

Třída vláken, kterou tento článek popisuje, ukončena: G.657.A1 necitlivá na ohyb 9/125 µm, single-mode, 1310/1550 nm, publikovaná vložná ztráta menší nebo rovna 0,3 dB a zpětná ztráta větší nebo rovna 60 dB, 2,0 mm stoupací plášť. Před objednávkou opravte leštěnku, port a naměřenou ztrátu podle schváleného datového listu.

Zobrazit podrobnosti o produktu →

Glory Optical 1x8 PLC splitter in a black ABS module labelled PLC Splitter PLC 1x8 with a 2.0 mm LC/APC output legend, showing one blue input fibre and eight yellow output pigtails terminated in green LC/APC connectors

Pasivní rozdělení ODN

1×8 PLC splitter, modul ABS

Pasivní vrstva, kolem které je napsán linkový rozpočet. Na stránce je uvedena maximální vložná ztráta 10,8 dB bez ztráty konektoru a 11,3 dB včetně ní, nad 1260–1650 nm. Jakou referenční rovinu vaše objednávka používá, je třeba uvést, nikoli předpokládat.

Zobrazit podrobnosti o produktu →

Glory Optical outdoor armoured fibre optic cable cut back to show the black outer sheath, a corrugated green steel armour tape, yellow aramid strength yarn and a fan of colour-coded tight-buffered fibres

Konstrukce kabelu

Venkovní pancéřovaný optický kabel

Stejný princip naváděného světla, vytvořený pro trasu: pancéřování z ocelové pásky, blokování vody a provozní rozsah −40 stupňů až +75 stupňů pro přímé pohřbívání nebo potrubí. Potvrďte konstrukci, kvalitu vláken a jakékoli tovární ukončení oproti trase, nikoli cenu za metr.

Zobrazit podrobnosti o produktu →

Fotografie produktů jsou z odkazovaných stránek produktu Glory Optical. Zobrazují rodiny jednovidových propojovacích kabelů, PLC rozbočovačů a kabelů diskutované výše; nejedná se o prohlášení, že jakýkoli model byl testován proti jakékoli konkrétní síti, normě nebo požadavku na přijetí nebo že je v souladu s jakoukoli konkrétní sítí, normou nebo požadavkem na přijetí, a nejsou prohlášením o kritériích přijetí jakéhokoli projektu. Objednávku řídí schválený technický list pro objednaný model.

Kam dál

Většina rozhodnutí o komunikačních vláknech se omezuje na stejné otázky: jaký stupeň, které okno, který konektor a jaké důkazy následují po dodávce. Pokud vytváříte odkaz nebo ODN, relevantní rozsahy jsouvenkovní pancéřovaný optický kabelpro exponované běhy a – jak do sebe stupně zapadají – náš přehledtypy a standardy optických kabelů.

Společnost Glory Optical Communication sídlí v Ningbo v Číně, byla založena v roce 2008 a dodává více než 300 typů pasivních optických produktů zákazníkům ve více než 50 zemích. Tam, kde projekt vyžaduje specifickou třídu, konektor, lesk nebo počet vláken,Konfigurace OEM/ODMje dalším krokem; zašlete nám specifikaci a my vám potvrdíme, co datasheet podporuje.

Zdroje a ověření

1. ITU-T G.657 (08/24) - charakteristiky jednovidového optického vlákna a kabelu necitlivého na ohyb.itu.int/rec/T-REC-G.657-202408-I2. IEC 60793-2-40:2021 - vícevidová vlákna kategorie A4 s plastovým jádrem a pláštěm, včetně použití pro přenos informací.webstore.iec.ch/en/publication/643043. Kritéria vizuální kontroly IEC 61300-3-35 - koncových ploch konektoru optických vláken.webstore.iec.ch/en/publication/642544. FOA - světlovod z optických vláken (koncová záře a boční záře).foa.org/tech/lighting/lighting.html5. FOA - vizuální odkaz na místo poruchy.foa.org/tech/ref/testing/test/visual.html6. Newport - technická poznámka k vláknové spojce ve volném prostoru.newport.com7. ISO / IAF - očekávané výsledky pro akreditovanou certifikaci ISO 9001.iso.org8. Produktové stránky GLORY – SC/APC na SC/APC simplexní propojovací kabel OS2 (G.657.A1, 9/125 µm, 2,0 mm plášť, 1310/1550 nm, 0,36 / 0,22 dB/km, IL menší nebo rovno 0,3 dB, RL6 větší než 1×8 PLC splitter ABS modul (1260–1650 nm, IL bez a včetně ztráty konektoru, uniformita menší nebo rovna 1 dB, PDL menší nebo rovna 0,3 dB); vnitřní kabel (LSZH, −20 stupňů až +60 stupňů). Produktové stránky odkazované v textu výše.

Údaje o produktech uvedené v tomto článku jsou převzaty z výše uvedených stránek výrobce a každý údaj nese svůj stav (vlnová délka, zahrnutí nebo vyloučení konektoru nebo teplota) v místě použití.

Prozkoumejte výše uvedené řady komunikačních vláken: řada optických kabelů, konektory, propojovací kabely a adaptéry, rozbočovače optických vláken, spojové uzávěry a ukončovací krabice, Konfigurace OEM/ODMapožádat o cenovou nabídku.

Zkontrolujte normy a odkazy za definicemi: ITU-T G.657 (8/2024), IEC 60793-2-40:2021, IEC 61300-3-35:2022, FOA světlovod z optických vlákenaOčekávané výsledky ISO/IAF pro akreditovanou certifikaci ISO 9001.

Odeslat dotaz