60-sekundová návrhová odpověď
Pro nové datové centrum s umělou inteligencí nestačí názvy produktů jako „fiber box“ nebo „MPO cable“ k definování spolehlivého závodu na výrobu vláken. Začněte s aKontrolní seznam návrhu 400G/800G a cesta kusovníku: potvrďte PMD transceiveru, namapujte každý port na požadovaný počet vláken, vyberte základnu MTP/MPO, která odpovídá optickým trasám, směrujte kabely přes zdokumentované propojovací panely, rezervujte kapacitu páteře OS2 tam, kde je cesta upgradu nejistá, vypočítejte rozpočet ztráty a definujte akceptační testování před vydáním objednávky.
| Rozhodnutí o designu | Doporučený výchozí bod | Proč na klastrech umělé inteligence záleží |
|---|---|---|
| Páteřní vlákno | OS2 singlemode pro novou páteř nebo upgrade-nejisté trasy; Možnosti G.657.A1/A2, kde se očekává těsné směrování | Zachovává dosah a flexibilitu upgradu ze 400G na 800G a možné budoucí trasy 1.6T; OM4/OM5 lze stále osadit pevnými krátkými SR články. |
| Paralelní optika | 400GBASE-DR4, 800GBASE-DR8 nebo 2×400G-definované dodavatelem | Tkaniny GPU jsou husté a opakující se; jedna špatná základna MPO může navázat vlákna nebo zlomit mapování pruhů přes stovky spojů. |
| kufr MTP/MPO | Base-8 pro DR4 jako výchozí bod; MPO-16 nebo duální MPO-12 pro DR8 / 2×DR4 po kontrole přesného rozhraní modulu | Základna kufru by měla sledovat počet optických pruhů; starší inventář Base-12 potřebuje před opětovným použitím mapu migrace. |
| Patch panel / vláknová krabice | Patch panel MPO s vysokou hustotou, kazeta nebo panel adaptéru s dokumentovanou polaritou | Panely nejsou pouze úložným hardwarem; definují hustotu, poloměr ohybu, správu polarity a kontrolu budoucích změn. |
| Ztrátový rozpočet | Pracovní list podle{0}}odkazu: ztráta vláken + spárované páry + kazeta/adaptéry + spoje + okraj | Okraje 400G/800G jsou těsnější; každý pár konektorů a znečištěná koncová plocha jsou viditelné. |
| Přijímací zkoušky | OLTS úrovně 1, kontrola polarity, délky a konce-obličeje; Tier 2 OTDR tam, kde je to požadováno | Továrně-testované sestavy snižují riziko, ale finální instalované zařízení musí být před předáním certifikováno. |
Kontrolní seznam návrhu 400G/800G, než požádáte o cenovou nabídku
| Položka kontrolního seznamu | Co specifikovat | Dodavatel / QC důkaz na vyžádání |
|---|---|---|
| Rychlost přepínače a NIC portu | 400G, 800G nebo 800G rozdělené na 2×400G / 4×200G | Číslo dílu transceiveru a rozhraní konektoru na předním panelu- |
| Optické PMD | SR, DR, FR, LR, DR4, DR8, 2DR4 nebo -oddělení podle konkrétního dodavatele | Dosah datového listu, limit ztráty{0}}vložení a požadavek na konektor |
| Typ vlákna | OS2 G.652.D pro páteřní trasy s dlouhou-životností; OM4/OM5, kde jsou pevné dosahy SR, hustota portů a obnovovací cesta | Datový list kabelu, hodnota útlumu a plášť/hořlavost |
| MTP/MPO základna | Základna-8, Základna-16, duální MPO-12 nebo vylamovací sestava | Výkres mapy jízdních pruhů a schéma polarity připojené k kusovníku |
| Konektor lesk a pohlaví | APC pro mnoho paralelních{0}}optických modulů MPO s jedním režimem; potvrďte polský jazyk a pohlaví v datovém listu | Zpráva o testu IL/RL a zpráva o end{0}}kontrole obličeje |
| Patch panel / kazeta | Hustota 1U/2U, počet kazet, typ předního adaptéru, zadní typ MPO, kabelový manažer | Mapa portu, polarita kazety a šablona štítku |
| Ztrátový rozpočet | Maximální ztráta kanálu, plánovaná ztráta, rezervovaná marže a požadavek na odrazivost | Pro-odkazový list plus tovární IL/RL report |
| Přijímací zkouška | Tier 1 OLTS, polarita, délka, kontrola konektoru; OTDR v případě potřeby | Jako -sestavený balíček sestav, trasovací soubory a tabulka vyhovující/nevyhovující |
Pracovní postup návrhu kabeláže 400G/800G: port přepínače → transceiver PMD → počet bází a vláken MTP/MPO → polarita propojovacího panelu a kazety → páteř OS2 → pracovní list rozpočtu ztráty → kusovník připravený dodavatelem-.
AI Fabric Architecture: Proč musí kabeláž odpovídat topologii GPU
Kabeláž datového centra AI není běžná kabeláž mezi servery-k{1}}jádru. Velké clustery GPU neustále přesouvají provoz na východ-západ za účelem školení, dávkování a přístupu k úložišti. Závod na výrobu vláken proto musí podporovat návrhy tkaniny optimalizované pro listy-hřbetu nebo kolejnice-, aniž by docházelo k nejednoznačnosti polarity, přetížení v záplatovacích zónách nebo nezdokumentovaných náhradních vláken.
NVIDIA veřejně popisuje Spectrum-X jako ethernetovou platformu navrženou pro sítě s umělou inteligencí, včetně více-návrhů, které rozšiřují pracovní zátěž AI nad limity jedné-roviny. Pro kabelové týmy je lekce praktická: každá kolejnice, letadlo nebo{4}}páteřní dráha musí mít fyzický štítek, zdokumentovanou mapu vláken a testovatelný rozpočet na propojení.Reference platformy NVIDIA Spectrum-X.
Tato příručka se zaměřuje na fyzickou vrstvu Ethernet/RoCE, což je nejběžnější kabel{0}}vláknové kabeláže pro nové technologie umělé inteligence. Textilie InfiniBand NDR/HDR používají různé konvence transceiverů a kabelů a jsou mimo rozsah této příručky; považujte kabeláž InfiniBand za samostatné návrhové cvičení, spíše než za předpokladu, že platí stejná základna MTP/MPO a pravidla polarity. Pro velmi krátká spojení - obvykle server{4}}k-ToR v délce zhruba 1–3 m - aktivní optické kabely (AOC) a pasivní měděné DAC jsou běžnými alternativami k páru optického vedení a vysílače/přijímače, přičemž flexibilita kabeláže se mění za nižší náklady na pevné a krátké vzdálenosti. Jak roste dosah nebo počet kolejnic, stává se návrh založený na vláknech{10}}v této příručce flexibilnější volbou.
Architektura tkaniny Leaf-spine AI: Stojany GPU se připojují k přepínačům ToR listů prostřednictvím sběrnic Base-8 nebo Base{5}}16 MTP/MPO; propojovací panely s vysokou hustotou řídí polaritu a kontinuitu štítků v každém skoku; Páteř OS2 propojuje páteřní a agregační vrstvy s celorailovým značením topologie.
V tkaninách umělé inteligence je nejčistší pravidlo fyzické{0}}vrstvy:označení kabelu musí odpovídat topologii sítě. Pokud topologie používá kolejnici 1, kolej 2, kolej 3 a kolej 4, štítek panelu patch{5}}, štítek kmene a zkušební zpráva by měly nést stejný identifikátor kolejnice. Tím se zabrání umístění funkčního optického spoje do nesprávné logické cesty.
Označte různé skupiny propojení datového centra AI samostatně
| Skupina odkazů | Typická dopravní role | Implikace kabeláže |
|---|---|---|
| Backend GPU tkanina | Všechny GPU-snižují, východ-západní tréninkový provoz a železniční-optimalizované trasy | Používejte nejpřísnější mapu jízdních pruhů, označení kolejnice, záznam polarity a kontrolu{0}}rozpočtu ztrát. |
| Frontend / servisní síť | Správa, API, uživatelský přístup a orchestrace provozu | Může používat různé rychlosti portů nebo duplexní spojení; štítky udržujte odděleně od látkových lišt GPU. |
| Skladovací tkanina | Pohyb datové sady, kontrolní body a distribuovaný přístup k úložišti | Zdokumentujte vysokorychlostní{0}}pásmové uplinky a vyhněte se směšování záplatování úložiště s datovými kanály GPU. |
| Páteřní / DCI trasa | Agregace páteře, provoz mezi-místnostmi, kampusy nebo mezi-budovy | V případě potřeby preferujte OS2 s hustotou náhradních panelů a samostatnými záznamy o přijetí Tier 1 / Tier 2. |
Mapování transceiveru-na{1}}vlákno: Začněte zde, než si vyberete jakýkoli kabel
Každá chyba kusovníku začíná jako chyba mapování. Transceiver definuje počet drah, rozhraní konektoru, dosah, lesk a maximální ztrátu vložení kanálu. MTP/MPO trunk a patch panel musí následovat toto rozhraní.
| Aplikace | Typický dosah | Směr vlákna / konektoru | Implikace kusovníku |
|---|---|---|---|
| 400 GBASE-DR4 | Až 500 m nad OS2 | 8 vláken na mechanickém rozhraní MPO-12, singlemode paralelní pruhy | Použijte kufr Base-8 MTP/MPO, lesk APC, kde je specifikováno, polaritu typu B a zdokumentované připojení. |
| 800 GBASE-DR8 | Minimálně 500 m přes 16 singlemode vláken | MPO-16 APC nebo duální MPO-12 APC v závislosti na výrobci modulu | Před objednáním kabelů a panelů si ověřte, zda transceiver vyžaduje MPO-16 nebo duální MPO-12. |
| 800G → únik 2×400G | Obvykle až 500 m pro průrazy založené na DR- | Jeden 800G port mapovaný na dvě 400G optické cesty | V kusovníku zadejte typ vylamovací sestavy, mapu jízdních pruhů, polaritu, štítky a cílové porty. |
| 400G/800G FR nebo LR | Třída 2 km až 10 km v závislosti na PMD | Duplexní OS2 s rozhraním LC nebo{1}}definovaným dodavatelem | Užitečné pro delší místnost, kampus nebo propojení DCI; hustota se posune z MPO trunku na duplexní patchování. |
| SR multimode spoje | Krátký-dosah uvnitř řady nebo místnosti | OM4/OM5, paralelní optika MTP/MPO | Platí, když je vzdálenost stabilní; méně flexibilní pro dlouhodobou{0}}migraci 800G/1,6T singlemode. |
TheTIA Fiber Optics Tech Consortium 400GBASE-DR4 přehleduvádí maximální vložný útlum 3,0 dB a operační rozsah 500 m OS2 pro 400 GBASE-DR4. Jeho800GBASE-Přehled DR8popisuje paralelní přenos 800 Gb/s PAM4 přes 16 singlemode vláken s dosahem až 500 m. Veřejný datový list 800G OSFP společnosti Cisco také ukazuje, proč je potvrzení dodavatele-důležité: jeden model DR8 používá duální MPO-12 APC a další model DR8P používá MPO-16 APC, oba podporují 800GBASE-DR8 a 2×400GBASE-DR4 breakouty.Reference transceiveru Cisco 800G OSFP.
MTP/MPO Design kufru: Base, Polarity, Gender a Polish
MTP/MPO není jeden typ kabelu. Pro 400G/800G musí nákupní tým specifikovat alespoň čtyři proměnné:základ/počet vláken, polarita, pohlavíapolština. Citace, která říká pouze "MPO trunk, OS2, 30 m" je neúplná.
Výběr základny určuje, zda všechna vlákna vedou optické pruhy. Základna-8 je vhodná pro 400 GBASE{10}}DR4 (čtyři pruhy Tx + čtyři pruhy Rx). MPO-16 nebo duální MPO-12 obvykle odpovídá 800GBASE-DR8 (osm Tx + osm Rx), v závislosti na modulu. Base-12 aplikovaný naslepo na design DR4 může vázat čtyři vlákna na kmen a přidat složitost polarity bez jasného přínosu.
Propojovací panely, kazety a ODF: Propojovací vrstva v kabeláži datových center AI
V datovém centru AI je záplatovací vrstva -Rackmount vláknitý patch panel, MPO kazetový kryt nebo ODF- je místo, kde končí svazky MTP/MPO, spravují se zlomy LC, řídí se poloměr ohybu a provádějí se budoucí změny bez narušení páteře. U návrhů tkanin AI 400G a 800G výběr panelu přímo ovlivňuje integritu jízdního pruhu, správu polarity a řízení provozních změn při každém pohybu-přidává-událost změn.
Upřednostnitpatch panely z optických vláken, MTP/MPO kabelážní systémyařešení kabeláže datových centernavrženo pro paralelní-hustotu optiky a zdokumentovanou polaritu. Kategorie krytů mimo kontext datového centra AI vizPrůvodce kupujícího Fiber Box.
| Rozhodnutí panelu | Dobrá specifikace | Riziko, pokud chybí |
|---|---|---|
| Hustota stojanu | Panel 1U nebo 2U, počet kazet, počet portů a poměr rezerv | Budoucí rozšíření 800G si vynutí neplánované panely a delší propojovací kabely. |
| Přední rozhraní | MPO adaptér, LC duplex, LC breakout nebo smíšené rozhraní | Nesprávná metoda záplatování pro vybranou optiku. |
| Zadní rozhraní | Vstup do kufru MTP/MPO, kabelová průchodka,-správce poloměru ohybu a odlehčení tahu | Kmeny s vysokou{0}}hustotou jsou během přesunů/přidání/změn mechanicky namáhány. |
| Polarita kazety | Zdokumentovaný typ{0}}A/B/C nebo vlastní mapování s testovací zprávou | Kontrolka Link selže nebo pruhy TX/RX přistanou na nesprávném místě. |
| Označování | Rack, panel, port, železnice/letadlo, ID trunku, vzdálený{0}}port a ID testu | Platný kabel se stane provozně nepoužitelným, protože mapě nikdo nevěří. |
OS2 vs OM4 v datových centrech AI: Proč by měl být Singlemode výchozí pro nové sestavy
OM4 a OM5 zůstávají správné pro krátké SR aplikace, zejména uvnitř řady, kde je vzdálenost spojení stabilní a cesta upgradu na singlemode není v blízké době plánována. U nových strukturovaných páteřních tras - páteře-k-listu, mezi-řádku, mezi-místnosti nebo jakékoli trase, kde je budoucí rychlostní plán nejistý -OS2 singlemode je podle doporučení Glory Optical bezpečnějším výchozím nastavením pro plánování. Poskytuje větší dosah, podporuje optické rodiny DR/FR/LR a snižuje šanci, že se z upgradu šířky pásma stane projekt páteřní kabeláže.
| Výběr vláken | Kam se to hodí | Kde si dávat pozor |
|---|---|---|
| OS2 G.652.D | Hlavní strukturovaná páteř, agregace hřbetu/listu, cesty-místnosti a kampusu-měřítka | Vyžaduje singlemode transceivery a APC/reflexní disciplínu pro MPO paralelní linky. |
| G.657.A1/A2 ohyb-tolerantní OS2 | Pevné kabelové manažery,-vysokohustotní přihrádky,{1}}postranní vedení zařízení | Potvrďte kompatibilitu s projektovým standardem a procesem montáže konektoru. |
| OM4 / OM5 | Krátké odkazy SR, kde je pevně stanovena vzdálenost spojení a obnovovací cesta | Díky limitům vzdálenosti a migrace je méně flexibilní jako univerzální páteř pro clustery AI. |
Cesta rozhodnutí o výběru vlákna: stabilní vnitrořádkové odkazy SR mohou používat OM4/OM5, kde je vzdálenost a cesta upgradu pevná; pokojové-měřítko a budova-měřítko DR nebo FR výchozí propojení s OS2; jakákoli páteřní trasa, která může přenášet 800G nebo budoucí provoz 1,6T, by měla být OS2 s vyhrazenou hustotou panelů od prvního dne.
Pracovní list rozpočtu ztráty 400G/800G: Proměňte návrh kabeláže na číslo vyhovující/neúspěšné
Ztrátový rozpočet je místo, kde se architektura stává měřitelnou. Užitečný kusovník by neměl obsahovat pouze kmeny a panely; měl by uvádět očekávanou ztrátu vložení a rezervovanou marži pro každý typ propojení.
Plánovací vzorec
Celková plánovaná ztráta=útlum vlákna + páry sdružených konektorů + rozhraní kazeta/adaptér + ztráta ve spoji + povolený test.
Poté porovnejte výsledek s maximální ztrátou vložení kanálu aplikace podle pokynů IEEE/TIA nebo přesného datasheetu transceiveru. Rezervujte si extra rezervu pro kontaminaci, budoucí záplatování a manipulaci v terénu.
| Ztrátový prvek | Příklad hodnoty plánování | Jak jej používat |
|---|---|---|
| Útlum vlákna OS2 | Použijte vlnovou délku projektu/datový list; 1310 nm plánování často používá méně než nebo rovno 0,4 dB/km na ITU-T G.652.D | Délka v km × hodnota útlumu. |
| Spárovaný pár MPO/LC | 0,20–0,35 dB na pár v závislosti na třídě a specifikaci projektu, v souladu s pokyny pro výkon komponent TIA-568.3-E a tříděním náhodného útlumu IEC 61300-3-34 | Počítejte každý transceiver, panel, kazetu a patchovací rozhraní. |
| Fúzní spoj | Plánovaná hodnota 0,05–0,10 dB, měřeno podle postupu měření útlumu IEC 61300-3-4 | Používejte pouze tam, kde je přítomno spojování; mnoho před{0}}ukončených propojení datových center se vyhýbá spojování polí. |
| Návratová ztráta / odrazivost | Dodržujte požadavky na lesk konektorů a PMD | Zvláště důležité pro singlemode MPO paralelní optiku. |
| Provozní marže | Rezerva-pro konkrétní projekt | Chrání před odchylkami při čištění, pře{0}}záplatami a nejistotou měření. |
Příklad: 400GBASE-DR4, OS2, 120 m, dva panelové skoky
| Položka | Počet / délka | Plánovací hodnota | Ztráta |
|---|---|---|---|
| OS2 kabel | 0,12 km | 0,4 dB/km | 0,048 dB |
| Spárované MPO páry | 4 | 0,25 dB | 1,00 dB |
| Splice události | 0 | 0,05 dB | 0,00 dB |
| Plánovaná ztráta kanálu | Vlákno + páry konektorů + spoje | 1,05 dB | |
| Referenční limit 400 GBASE-DR4 | Přehled aplikací TIA FOTC | 3,0 dB max | |
| Plánovací rezerva | Před kontaminací a{0}}projektovými sankcemi | ~1,95 dB | |
Rozdělení ztrátového rozpočtu pro 400 GBASE-ukázkové spojení DR4 na 120 m OS2 se dvěma skoky na panelu: ~0,048 dB útlum vlákna + 1.00 dB pro čtyři páry MPO (0,25 dB každý)=1.05 dB plánovaná ztráta kanálu, ponechávající ~1,95 dB limit aplikace před 3,0 dB Každý další pár konektorů, kazetové rozhraní nebo kontaminovaná koncovka snižuje tuto rezervu.
Akceptační testování: Prověřte závod, než se klastr AI spustí
Zprávy o továrních testech jsou cenné, ale nenahrazují nainstalované{0}}přijetí odkazu. TIA-568.3-E pokrývá kabeláž a komponenty z optických vláken, včetně požadavků na výkon, přenos, testování a měření a metody přechodu polarity.Přehled TIA-568.3-E.
| Testovací vrstva | Co kontroluje | Doporučená dodávka |
|---|---|---|
| Ukončit-kontrolu obličeje | Úlomky, škrábance a defekty před pářením | IEC 61300-3-35 záznam vyhovuje/nevyhovuje pro kritická rozhraní MPO a LC |
| Úroveň 1 OLTS / LSPM | Vložný útlum, délka a polarita proti limitu aplikačního úbytku | Hlášení o úspěšném/neúspěšném provedení odkazu propojené s panelem a štítky portů |
| Úroveň 2 OTDR | Události konektoru/spojení, odrazivost, makro-ohyb, abnormální útlum | Soubor trasování a tabulka událostí pro dlouhé trasy nebo řešení problémů |
| Ověření štítku | Blízký{0}}konec/vzdálený-konec, konzistence železnice/letadla, stojanu a portu | Jako{0}}vestavěná mapa odkazů a export QR/CSV pro operace |
Čistota konektoru si zaslouží samostatný řádek v přejímacím plánu. IEC 61300-3-35:2022 se zabývá pozorováním a klasifikací nečistot, škrábanců a defektů na koncových plochách konektoru optických vláken.Odkaz na IEC 61300-3-35. Pro praktické podrobnosti o postupu čištění odkazujte čtenáře na Glory Opticalprůvodce čištěním konektoru optických vláken.
Tří{0}}stupňový pracovní postup akceptačního testu: (1) před spojením zkontrolujte každý konec konektoru MPO a LC podle IEC 61300-3-35 kritérií vyhovujících/nevyhovujících; (2) OLTS Tier 1 vložení-test ztráty, délky a polarity proti cílovému rozpočtu{10}}ztráty projektu; (3) Dokumentace trasování a tabulky událostí OTDR Tier 2 pro dlouhé páteřní trasy a kompletní záznamy o stavbě.
Před-dokončené sestavy MTP/MPO by měly být dodávány s tovární zprávou, kterou lze vysledovat k kusovníku projektu a výrobní šarži. Při zadávání objednávky si vyžádejte souhrn PDF i soubor nezpracovaných dat. Výsledky továrních testů nenahrazují přijetí nainstalovaného-odkazu úrovně 1; oba jsou vyžadovány před předáním.
| Pole tovární zprávy | Co by si měl kupující ověřit | Proč na tom záleží |
|---|---|---|
| Ztráta vložení | Na vlákno, všechny kanály, oba směry, kde je specifikováno | Před instalací potvrzuje, že sestava podporuje plánovaný-cíl ztráty kanálu. |
| Návratová ztráta | Měřeno podle požadavku na lesk konektoru a PMD | Řídí riziko odrazivosti v singlemode paralelní optice PAM4. |
| Polarita a špendlíková mapa | Mapa jízdních pruhů, orientace klíče, rozhraní muž/žena a mapování vzdálených{0}}konců | Zabraňuje nesouladu TX/RX mezi porty kufru, kazety a zařízení. |
| Ukončit-kontrolu obličeje | Záznam vyhovuje/nevyhovuje podle kritérií IEC 61300-3-35 | Snižuje riziko kontaminace před prvním pářením. |
| 3D geometrie / sledovatelnost šarže | Poloměr zakřivení, odsazení vrcholu a výška vlákna v případě potřeby plus číslo šarže | Podporuje dávkovou{0}}kontrolu kontroly kvality a odstraňování problémů{1}}po doručení. |
Kontrolní seznam kusovníku 400G/800G: Zkopírujte to do RFQ
Dobrý dodavatel může citovat přesně pouze tehdy, když kusovník nese technický záměr. Níže uvedenou tabulku použijte jako základní kontrolní seznam RFQ pro Glory Optical nebo jiného kvalifikovaného výrobce.
| pole kusovníku | Požadovaný detail | Příklad zadání |
|---|---|---|
| Topologie projektu | Listová-hřbet, kolejnice-optimalizováno, rozdělené přední-/zadní-konce, počet stojanů | GPU Rack 01–16, dvou-listová-hřbet, 4 kolejnice |
| Model přepínače / síťové karty | Prodejce, model, rychlost portu a počet portů | Přepnutí 800G OSFP na 400G QSFP-přerušení DD NIC |
| Transceiver PMD | DR4, DR8, 2DR4, FR4, LR4, SR8 a dosah | 800 GBASE-DR8, 500 m |
| Typ vlákna | OS2 / OM4 / OM5, počet vláken a plášť | OS2 G.652.D, LSZH, hlavní trasa 96F |
| kufr MTP/MPO | Báze, počet vláken, délka, pohlaví, lesk, polarita | MPO-16 APC samice, typ-B, 30 m, nízké ztráty |
| Patch panel | 1U/2U, počet kazet/adaptérů, přední/zadní rozhraní | 1U 4-kazetový MPO panel s předními porty MPO adaptéru |
| Vylamovací sestava | Vyžadováno pouze pro rozdělené porty; včetně mapy jízdních pruhů | MPO-16 APC na duální MPO-12 APC, 800G až 2×400G |
| Štítky | Rack, panel, port, rail, vzdálený{0}}port, ID trunku | R07-P1-MPO03 → Spine02-P17, kolejnice 2 |
| Testovací dokumenty | IL/RL, polarita, end{0}}kontrola obličeje, v případě potřeby OTDR | PDF + CSV na kmen a na nainstalovaný odkaz |
| Dodržování | ISO 9001, RoHS, CE tam, kde je to vhodné, materiál a požární odolnost | Viz balíček certifikátů a dávková zpráva |
Strukturovaná odpověď kusovníku pro projekt 400G/800G by měla obsahovat níže uvedená inženýrská pole pro každou položku, nejen název a délku produktu.
| Řádkové pole kusovníku | Příklad hodnoty |
|---|---|
| Konektor a základna | MPO-16 APC samice, typ-B, třída s nízkou ztrátou |
| Vlákno a bunda | OS2 G.652.D, LSZH, 30 m |
| Výkonnostní cíl | IL Menší nebo rovno 0,35 dB na spárovaný pár, cíl RL na datový list modulu |
| QC balíček | Tovární IL/RL zpráva, mapa polarity, IEC 61300-3-35 koncový záznam, PDF + CSV |
| Sledovatelnost | Číslo kusovníku projektu, číslo šarže a šablona štítku |
Příklad scénáře RFQ pro malou tkaninu AI
| Vstup od projektového týmu | Jak to změní kusovník vláken |
|---|---|
| 16 stojanů GPU, 4 zadní kolejnice, dvou-vrstva listů-hřbetu | Štítky musí obsahovat ID stojanu, panelu, portu a kolejnice; kolejové kufry by neměly být smíchány s předními nebo úložnými články. |
| Porty 800G OSFP se rozšiřují na 2×400G DR4 linky | Dodavatel musí před výrobou potvrdit MPO-16 vs duální rozhraní MPO-12 a poskytnout mapu oddělovacích pruhů. |
| 120 m průměrná páteřní trasa se dvěma panelovými přeskoky | Rozpočet ztráty by měl počítat útlum vlákna, čtyři páry, kazetová rozhraní, pokud jsou k dispozici, a rezervovanou rezervu. |
| Očekává se budoucí rozšíření ve stejné místnosti | Patch panely by měly vyhradit hustotu a prostor trasy; Páteřní kmeny OS2 by měly obsahovat náhradní vlákna tam, kde vlastník vyžaduje migrační kapacitu. |
Veřejné případy: Proč na fyzické-disciplíně záleží ve škále umělé inteligence
Úlohy školení AI jsou citlivé na přerušení infrastruktury, protože mnoho úloh běží synchronně přes velké fondy GPU. Data Center Dynamics informovala o tréninku Meta's Llama 3 s použitím 16 384 GPU NVIDIA H100: během 54denního období Meta zaznamenala 419 neočekávaných selhání komponent a problémy se síťovými přepínači a kabely představovaly 35 přerušení, tedy 8,4 %.Souhrn dynamiky datového centra v sestavě Meta.
Z toho plyne poučení, že každé selhání AI je způsobeno vláknem. Z toho plyne ponaučení, že při 10000+ měřítku GPU i malá chybovost fyzické-vrstvy způsobuje skutečnou provozní bolest. Zdokumentovaná polarita, továrně{5}}testované sestavy MTP/MPO, čisté koncové plochy, opravy s nízkými-ztrátami a sledovatelné zprávy o přijetí snižují jednu kategorii přerušení, kterým se lze vyhnout.
Příklady veřejných prodejců také ukazují, proč je třeba si před objednáním přečíst podrobnosti o rozhraní. Dokumentace Cisco 800G OSFP DR8 uvádí obě varianty dvou-MPO-12 APC a MPO{11}}16 APC a obě podporují 800GBASE-DR8 plus 2×400GBASE-DR4 breakouts. Tento jediný příklad stačí k ospravedlnění přísnějšího RFQ:nikdy neobjednávejte "800G MPO trunk" bez přesného rozhraní modulu a mapy rozbití.
Běžné chyby v kabeláži 400G/800G, kterým je třeba předejít
- Nákup Base-12, protože je známý.Base-12 může navlékat vlákna v provedení DR4 a může komplikovat migraci 800G.
- Ignorování variant konektoru transceiveru.800G DR8 se může objevit jako MPO-16 nebo duální MPO-12 v závislosti na prodejci a modelu.
- Zacházení s polaritou jako s dodatečným nápadem.Polarita musí být navržena přes kufr, kazetu, adaptér a propojovací kabel.
- Do ztrátového rozpočtu se započítává pouze délka kabelu.Páry konektorů a kazetová rozhraní často dominují krátkým spojům datových center.
- Použití multimode jako výchozí páteře bez kontroly plánu obnovy.OM4/OM5 může být správný pro pevná propojení SR, ale OS2 je obvykle bezpečnější pro páteřní trasy s dlouhou životností a nejistou migraci AI.
- Přeskočení end{0}}kontroly obličeje.Konektory MPO znásobují riziko, protože jedna objímka nese mnoho drah.
- Oddělení kusovníku a plánu zkoušek.Pokud nabídka nedefinuje protokoly o zkouškách, stane se přijetí po instalaci jednáním.
- Označení pouze obou konců, nikoli topologie.Tkaniny umělé inteligence potřebují identifikátory stojanu, panelu, portu, kolejnice/letadla a vzdáleného{0}}konce.
Glory Optické výstupy kusovníku podle vrstvy
Kontrolní seznam designu 400G/800G mapuje přímo na kategorie produktů. Každá vrstva AI fabric - paralelní optiky, záplatování a páteřní sítě - by měla být citována jako výstup kusovníku s definovaným testovacím balíčkem, formátem štítku a předpokladem migrace.
| Vstup návrhu | výstup kusovníku | Glory Optická kategorie |
|---|---|---|
| DR4 / DR8 / 2×DR4 optika a mapa jízdních pruhů | MTP/MPO kufr nebo vylamovací sestava se základnou, polaritou, pohlavím, leskem a zkušebním protokolem | Kufrové kabely MTP/MPO |
| Počet stojanů, hustota panelů a plán přesunů/přidání/změn | Patch panel 1U/2U, kazeta nebo panel adaptéru s mapou portů a šablonou štítku | Patch panely z optických vláken |
| Vzdálenost páteře, nejistota trasy a plán upgradu | Vnitřní páteřní kabel OS2 / OM4 / OM5 s volnou kapacitou a pláštěm/požární odolností | Vnitřní páteřní vláknové kabely |
Kufrové kabely MTP/MPO
Sestavy Base-8, Base-16, MPO-12, MPO-16, nízkoztrátové OS2 a OM4/OM5 pro strukturovanou kabeláž 400G/800G.
Zobrazit MTP/MPOPatch panely z optických vláken
Patch panely s vysokou hustotou 1U/2U-, kazety MPO, panely adaptérů, správci kabelů a možnosti ODF.
Zobrazit propojovací panelyVnitřní páteřní vláknové kabely
Varianty vnitřních kabelů OS2, OM4 a OM5 pro páteřní trasy racků, místností a budov.
Zobrazit vnitřní kabelyCertifikáty a OEM dokumentace
Pokyny k dokumentaci testů CE, RoHS, ISO 9001 a na-úrovni šarže pro týmy zásobující datová centra.
Přečtěte si Průvodce certifikacíFAQ
-
Otázka: Jaký je nejlepší typ vlákna pro novou páteř datového centra AI?
Odpověď: Jako technické doporučení Glory Optical je OS2 singlemode výchozí volbou pro nové strukturované návrhy páteřní sítě, kde není dosah, budoucí cesta upgradu nebo migrace 800G/1.6T nejistý. Podporuje optické rodiny DR, FR a LR a snižuje riziko překabelování. OM4 a OM5 zůstávají užitečné pro krátká spojení SR, kde jsou pevně stanoveny plány vzdálenosti a obnovy.
Otázka: Mám použít Base-8 nebo Base-16 MTP/MPO pro 400G/800G?
Odpověď: Přizpůsobte základnu počtu optických drah. 400GBASE-DR4 se běžně mapuje na osm vláken na mechanickém rozhraní MPO-12. 800GBASE-DR8 používá šestnáct vláken a může používat MPO-16 nebo duální MPO-12 v závislosti na transceiveru. Nevybírejte Base-12 jednoduše proto, že je to běžné ve starším inventáři.
Otázka: Je polarita typu-B vždy správná pro kabeláž datového centra AI?
Odpověď: Typ-B je široce používán pro paralelní optiku, protože převrací mapu vláken od jednoho konce ke druhému. Je to však správné pouze tehdy, když jsou transceiver, kazeta a kufr navrženy společně. Pro každou sestavu vyžadovat mapu jízdních pruhů a tovární zprávu o polaritě.
Otázka: Kolik párů konektorů může obsahovat propojení 400GBASE-DR4?
Odpověď: Začněte s maximální ztrátou vložení kanálu aplikace a postupujte zpětně. Pro 400GBASE-DR4 uvádí přehled TIA FOTC maximální vložný útlum 3,0 dB. Pokud je každý spárovaný pár plánován na 0,25 dB, čtyři páry spotřebují 1,0 dB před ztrátou vlákna a rezervou. Přesný přípustný počet závisí na zvolené třídě komponentu, odrazivosti a požadavcích transceiveru.
Otázka: Co by mělo být součástí kusovníku kabeláže 400G/800G?
Odpověď: Úplný kusovník by měl obsahovat PMD a dosah transceiveru, typ vlákna, MTP/MPO základnu a počet vláken, pohlaví konektoru, polaritu, lesk, délku vedení, typ vylamování, konfiguraci propojovacího panelu nebo kazety, plášť kabelu/hořlavost, schéma značení, volnou kapacitu, ztrátový{0}}cíl rozpočtu a požadované zkušební dokumenty, jako je ztráta vložení, ztráta zpětného toku, polarita, konec{1} kontrolní zprávy, kde je to potřeba.
Otázka: Jak vypočítáte rozpočet ztráty vlákna 400G/800G?
Odpověď: Začněte s maximální ztrátou vložení kanálu aplikace ze standardu transceiveru nebo datového listu. Přidejte útlum vlákna na základě délky, poté přidejte každý pár sdružených konektorů, kazetu, rozhraní adaptéru a spoj. Porovnejte celkovou částku s povolenou ztrátou kanálu a rezervní rezervou pro kontaminaci, manipulaci a budoucí opravy. U paralelní singlemode optiky také ověřte odrazivost a lesk konektoru, nejen vložný útlum.
Otázka: Jaké protokoly o zkouškách by měl dodavatel optické kabeláže poskytnout?
Odpověď: U předem{0}}ukončených sestav požádejte o vložný útlum, útlum odrazu, polaritu, kontrolu koncové{1}}plošky a 3D geometrii, kde je to možné. U nainstalovaných odkazů vyžadujte záznamy o ztrátě/délce/polaritě úrovně 1 a trasování OTDR úrovně 2, když vlastník projektu vyžaduje dokumentaci na úrovni události-.
Normy, veřejné zdroje a další čtení
- TIA FOTC: 400GBASE-Přehled aplikací DR4- 500 m OS2 dosah a 3,0 dB maximální vložení-ztráta.
- TIA FOTC: 800GBASE-Přehled aplikací DR8- 800 Gb/s PAM4 přes 16 singlemode vláken.
- Přehled TIA-568.3-E- požadavky na výkon, přenos, testování a polaritu kabelů optických vláken a komponent; také odkazováno na hodnoty plánování ztrát spojených-vkládání párů-.
- Doporučení ITU-T G.652.D- charakteristiky útlumu jednovidových optických vláken a kabelů používané pro hodnoty plánování páteře OS2.
- IEC 61300-3-34- základní testovací a měřicí postupy pro útlum náhodných-spojených konektorů, odkazované pro hodnocení ztráty párů MPO/LC.
- IEC 61300-3-4- základní testovací a měřicí postupy pro útlum, pokrývající plánovací hodnotu použitou pro ztrátu fúzního spoje.
- IEC 61300-3-35:2022- vizuální kontrola koncových ploch konektoru optických vláken.
- Datový list modulů transceiveru Cisco OSFP 800G- příklad dvou variant rozhraní MPO-12 a MPO-16 800G DR8.
- Platforma Ethernet NVIDIA Spectrum-X- veřejný odkaz na síť AI Ethernet.
- Dynamika datového centra: Přerušení školení Meta Llama 3- veřejný případ ukazující problémy se síťovými přepínači a kabely v klastru -AI.
O Glory Optical:Ningbo Glory Optical Communication Co., Ltd. dodává kabeláž datových center a pasivní optické komponenty včetně MTP/MPO kmenových kabelů, vláknových propojovacích panelů, vnitřních optických kabelů, optických boxů, komponent ODN, pigtailů a propojovacích kabelů. U projektů datových center AI odešlete seznam transceiverů a rozvržení stojanu pro mapování kusovníku a kontrolu rozpočtu-.